CashApp ödeme hizmetinin kurucusu olan Bob Lee, San Fransico’da sokağın ortasında ölü olarak bulundu. Eski Google Android geliştiricisi, pek çok teknolojik girişime yatırım yapmıştı.

ABD merkezli bir teknoloji firması olan CashApp’in kurucusu olan milyarder Bob Lee, San Francisco’nun merkezinde öldürüldü. Polis, yapılan araştırmalardan sonra Lee’yi öldüren kişinin kimliğinin belirlenemediğini açıkladı. Lee’nin bu kişi tarafından saldırıya uğradığını ve bıçaklanarak öldürüldüğünü raporda belirtti. Eyalet polisinin açıklamasına göre olay, San Francisco’daki Main Street 300 Blok’ta sabah saatlerinde gerçekleşti. Saat olarak 02,30 civarında meydana geldi. Lee, bıçaklandıktan sonra olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yardımı ile hastaneye kaldırıldı. Fakat, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. San Francisco polisleri olayı incelemeye devam ederken basına daha herhangi bir bilgi vermedi.

San Francisco en tehlikeli yerleşim yerlerinden bir tanesi

Elon Musk, Bob Lee’nin öldürülmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Musk, “Tanıdım pek çok insan ciddi bir şekilde saldırıya uğradı. San Francisco’da yaşanan suçlar gitgide korkunç bir şekilde artış gösteriyor. Suçlular, yakalansa bile polis tarafından yakalandığı gün serbest bırakılıyor.” dedi.

Bob Lee’nin hayatını yitirmesinden sonra babası paylaşım yaptı. Bob Lee’nin babası yaptığı paylaşımda Bob Lee’yi kastederek en yakın arkadaşını kaybettiğini söyledi. San Francisco valisi olan London Breed, Bob Lee’nin cinayetini korkunç bir trajedi şeklinde değerlendirdi.

Düşünce kuruluşu olan Hoover Enstitüsü’ne göre San Francisco, ABD’de bulunan kentlerin yüzde 98’lik kısmından çok daha tehlikeli. San Francisco’da 2021-2022 yılı boyunca toplamda 56 cinayet işlenirken bu yıl 12 cinayet görüldü. Eski bir Google Android geliştiricisi olan Bob Lee, ölümünden önce pek çok teknolojik girişime yatırım yapmıştı. Bob Lee, tüm bu işlerinin yanında bir de Square’in eski baş teknoloji sorumluluğu ve aynı zamanda CashApp’in kurucusu olduğu MobileCoin’in de baş ürün sorumluğuna sahipti.

Bob’un kurduğu şirketlerin durumu ne olacak?

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Hiç kimsenin beklemediği bir şekilde birden yaşamını yitiren Bob Lee, arkasında bıraktığı tüm işlerle adından söz ettireceğe benziyor. 2050 yılına giderken ileriki yılları oluşturacak teknolojileri geliştiren Bob Lee’nin şirketleri kendisinden sonra ne durumda olacak henüz belli değil. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu şirketlerin durumu olumlu ya da olumsuz olacak şekilde belirli olacak.