Yağan zamlar ardından sadece bir ayda üç defa zam gelen çay sosyal medyanın eğlencesi oldu.

Sosyal medya bir taraftan çıkacak sansür yasası korkusu yaşarken bir taraftan da gündemi halen elinde tutmaya devam ediyor. Dünya'nın artık en geniş haber kaynağı olan sosyal medya Türkiye'de de sansürlenmek itenen iletişim ağlarının başında geliyor.

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi! Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi!

Sansür tartışmaları devam ederken ise sosyal medya kullanıcılar en çok da zeki ve komik paylaşımları ile apayrı bir gündem yaratmaya da devam ediyorlar.

Ülkede yaşanan ekonomik yıkım ve zam yağmurları altında sosyal medya en son çay zamlarını diline doladı.

Daha önce AKP'li Cumhurbaşkanı'nın seçmene fırlatması ile akıllara kazınan çay, sadece bir ayda üçüncü zammı da alınca sosyal medyanın yeni eğlencesi de oldu.

Sosyal medyada Erdoğan’ın çay dağıttığı bir mitingin görüntüleri geriye doğru oynatılınca ortaya da eğlenceli anlar çıktı. Oynanan videoda Erdoğan’ın dağıttığı çayları geri topladığı yorumu yapılırken, ilgili video ise paylaşım rekorları kırarak viral haline geldi.

Çaykur'un 16 Mayıs tarihinde çaya ortalama yüzde 43.71 zam yapmasının ardından kesilmeden devam eden son çay zammı yüzde 9.5 olunca sosyal medya kullanıcıları da boş durmadı.

Erdoğan'ın çay fırlatma videosu geriye sarım yapılarak “Çaya son 2 ayda %61 zam gelince çayları geri toplayan reis” notuyla paylaşıldı.

İşte o kahkaha attıran video;