Sırbistan Süper Ligi'nde Novi Pazar ile Radnicki futbol takımları arasında oynanan maçta sahaya atılan oyuncaklar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocuklara gönderilecek.

Sırbistan'da bulunan Sancak Bölgesi'nin en büyük şehri Novi Pazar'ın Şehir Stadyumu'nda oynanan maç öncesi bilet satışı yapılmadı ve taraftarlardan stada oyuncaklarla gelinmesi istendi. Novi Pazar'ın taraftar grupları ve 'Açık El' isimli yardım kuruluşunun organize ettiği etkinlikte taraftarlar, stada peluş oyuncaklarla müsabakayı izlemeye geldi.

Maçın başlama vuruşundan önce taraftarlar, yanlarında getirdikleri oyuncakları görevlilerce toplanması için sahaya atıp, deprem bölgesindeki insanlarla birlik ve beraberlik mesajı verdi. Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy ile Novi Pazar Başkonsolosu Başar Başol da karşılaşmayı izleyenler arasındaydı.

Tuğba Büyüküstün’den yardım çağrısı

UNICEF İyi Niyet Elçisi olan Tuba Büyüküstün, afet bölgelerinden biri olan Gaziantep'in İslâhiye ilçesine giderek depremzede çocuklarla zaman geçirdi. Türkiye’de büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci ayında yıkıma uğrayan 11 şehirde, hayat yeniden canlandırılmaya çalışılıyor.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Birçok ünlü, 6 Şubat'tan itibaren afet bölgesine giderek depremzedelere yardımcı olmaya devam ediyor. Afet bölgesine giden ünlülerden biri de Tuba Büyüküstün. UNICEF İyi Niyet Elçisi olan Büyüküstün, derneğin Gaziantep İslahiye’de kurduğu çocuk oyun alanlarına giderek bölgeyle ilgili izlenimlerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Çadır kentte çocuklarla oyunlar oynayan, onlarla sohbet eden ünlü oyuncu, yaptığı paylaşımda desteklerin devam etmesi için çağrıda bulundu:

“Buraya çok güzel alan yapılmış. Bu yerde oyun oynuyorlar. Çocuk alanları her zaman çok önemli. Minikler böyle durumlardan çok etkileniyorlar. Algılamakta zorluk çekiyorlar ve ne yaşadıklarını tanımlayamıyorlar. Bir sürü şeye ihtiyacımız var. Bir aydır herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Gönüllü öğretmenler, psikolog ve pedagoglarla, eğlenceler düzenleniyor. Onların birazcık da olsa yaşadığı travmayı unutabilmeleri için askerler ve herkes elinden geleni yapıyor.”