Çekmeköy Belediyesi'nin yıkıp yerine pazar alanı yapmak istediği ve halkın 62 günüdür nöbet tuttuğu alana iş makineleri girdi.

Vatandaşların yapılaşmaya açılmaması için 62 gündür nöbet tuttuğu parka iş makineleri girince ortalık da karıştı. Ruhsatsız olduğu belirtilen çalışmaya halk tepki gösterirken, alana çevik kuvvet ekipleri ve zabıtalar geldi.

İstanbul Çekmeköy Belediyesi’nin Mehmet Akif Mahallesi’ndeki parkı yapılaşmaya açmak istemesiyle başlayan mücadele bugün resmen kavgaya dönüştü. Çekmeköylüler, aynı zamanda deprem toplanma alanı da olan parkı kaybetmemek için mücadele ediyorlardı.

Çekmeköy'deki park direnişi ikinci ayında: Polis eşliğinde ağaç sökümünde çok sayıda gözaltı

Çekmeköylülerin yapılaşmaya açılmaması için 62 gündür nöbet tuttuğu park alanına bugün belediye tarafından, çevik kuvvet eşliğinde iş makineleri sokulurken gözaltılar da başladı.

Polisin sert müdahalesinin ardından 9 kişi gözaltına alınırken Birgün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre gözaltına alınanlar arasında CHP Çekmeköy İlçe Kadın Kolları Başkanı, CHP’li ilçe yöneticileri de görüldü.

Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu! Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu!

Çekmeköy'de ağaç sökümü başladı, 62 gündür direnen yurttaşlar gözaltına alındı - Diken

Konu ile ilgili CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Vatandaşın nöbet tuttuğu Çekmeköy’deki parka suçluluğun telaşı içinde iş makinelerini sokmuşlar ve yasal süreci beklemeden ağaçları sökecekler! Pazar yapma bahanesiyle (parkın bitişiği kapalı pazar alanı zaten) rant uğruna yapmadıkları yok, ama az kaldı tamamı yargılanacaklar!" diyerek ranta dikkat çekti.