Celal Şengör dün gerçekleşen Düzce depremi ile ilgili Altaylı'ya önemli açıklamalar yaptı.

Prof. Dr. Celal Şengör dün gerçekleşen Düzce'de meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki deprem sonrası çnmeli açıklamalarda bulundu.

Celal Şengör'ün açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Merakla beklenen o açıklama geldi. Deprem sonrası gözler uzmanlardan en çok Celal Şengör'ü ararken Şengör yaptığı açıklamalarla sarstı!

Celal Şengör "Bu deprem müthiş kötü bir haberdir. İstanbul’u bir kez daha uyarıyorum. Ve belki bundan sonra bir kez uyarma fırsatımız dahi olmayabilir" dedi.

Celal Şengör'ün gündem olan açıklamaları şu şekilde;

"Bu deprem müthiş kötü bir haberdir. Bu deprem Kuzey Anadolu fayının hareketinin tüm jeologlar tarafından tam olarak anlaşılamadığının göstergesidir. 22 yıl içinde Düzce’de ikinci bir deprem bu. Oysa herkes Düzce’nin gerilimini boşalttığını ve uzunca bir süre ciddi bir deprem olmayacağını düşünüyordu.

QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak

Öyle olmadığını gördük.

Bunun anlamı şu. İstanbul depremi bayağı yakınlaşmış. Stres birikimi had safhaya yaklaştı. Naci Görür’ün dediği doğru. Bolu Dağı’na doğru da bir deprem bekleyebiliriz. Ama orada 1944 yılında bir deprem oldu. Stres var ama çok büyük bir depreme yol açacak kadar değil.

Asıl stres birikimi Batı’ya doğru oldu. Yani Adapazarı, Gölcük ve İstanbul.

İstanbul’u bir kez daha uyarıyorum. Ve belki bundan sonra bir kez uyarma fırsatımız dahi olmayabilir. Sana tavsiyem İstanbul’dan, şehir içindeki evinden taşın. O kadar hazırlıksızız ki, bir doğalgaz boru hattının kırılması bile yeter. Taşın çünkü Fatih’siz bir hayat istemiyorum."