Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Ekrem İmamoğlu'na 2 yıl 7 ay hapis cezası verilmesine dair sert bir açıklama yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezeası verilmesinin ardından ünlü isimler yavaş yavaş tepkilerini dile getirmeye başladı. Ekrem İmamoğlu'na verilen ceza onaylanırsa, İmamoğlu'nun belediye başkanlığı ve CHP üyeliği de düşecek. 

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için CHP'nin en güçlü isimi olan Ekrem İmamoğlu'na verilen siyasi cezaya tepkiler yağmaya başladı. Onlarda biri de ünlü komedyen Cem Yılmaz'dı. Cem Yılmaz'ın karar açıklanmasının ardından attığı tweet kısa sürede gündem oldu.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Ekrem İmamoğlu'na verilen cezaya tepki gösterdi ve iktidara yönelik bir tweet attı. Cem Yılmaz tweetinde "Kalkınma süperdi.. Adalet zaten.. Bu “Her toplum hakettiği gibi yönetilir”sözünün çirkinliği bir yana benim memleketim bu değil diye düşünüyorum. Espri ? Yine siz yapın elbette. Politik mizah neden yok çünkü politika yok ki mizahı olsun ! Laba luba hep ikisi de. Acı bi tablo." diye yazdı.

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

Cem Yılmaz'ın tweetine kısa sürede binlerce yorum gelirken tweet gündem olmayı başardı.