Sedat Peker cephesinden, Cenk Çelik cinayeti sonrası gelen açıklama hem kafaları karıştırdı, hem de çok ilginç bir sonuç ile ilişkilendirildi.

Sedat Peker'e yönelik yayınladığı tehdit videoları ile tanınan Cenk Çelik'in başından silahla vurulduğu ve öldüğü haberleri sonrası ortalık fena karıştı.

Cenk Çelik'e yönelik silahlı saldırı hakkında Sedat Peker'den açıklama

Cenk Çelik, kişisel sosyal medya hesabından silahlı ve kamuflajlı fotoğrafları paylaşması ve Sedat Peker'e yönelik sözleri ile gündem olmuştu ki önce Peker'in evine silahlı saldırı, sonra Peker'in en yakın ismi Emre Olur'un yakalanması ve Türkiye'ye getirme girişimleri derken, sosyal medyaya uğradığı silahlı saldırı sonrası ölüm haberleri düşünce sorular ve yorumlar da peşpeşe geldi.

Cenk Çelik kimdir, neden vuruldu? Sedat Peker'den açıklama geldi

Aslen Siirtli ve 1972 doğumlu olan Cnek Çelik 2020'de düzenlenen "Hijyen Operasyonu" kapsamında, ‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş ve kardeşi Zafer Çelik’in de bulunduğu 10 şüpheliyle birlikte gözaltına alınan bir isimdi.

Cenk Çelik'in İstanbul Ümraniye'de Atatürk Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi'nde kimliği henüz belirlenemeyen kişi tarafından başından vurulması üzerine Sedat Peker cephesinden de açıklama geldi.

Sedat Peker'le ilgili yayınladığı video paylaşımlarıyla tanınan Cenk Çelik başından vuruldu - Artı Siirt Haber Genel

Önce iktidar yanlısı olarak mitingler yapan, bu dönemde "saygın iş insanı" sıfatları ile anılan ancak sonrasında  İçişeri Bakanı Soylu ile yaşadığı tartışma sonrası hakkında suç örgütü liderliği suçu ile yakalama kararı verilen Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, müvekkiliyle görüştüğünü belirterek, bugün Cenk Çelik'i hedef alan silahlı saldırıya ilişkin açıklamasını sosyal medyadan duyurdu.

Müvekkili Peker’le FaceTime üzerinden görüşme yaptığını söyleyen Barkın, Peker'in "Bugüne kadar sosyal medyada çoluk -çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret videoları yayımlamaktaydı. Hiçbirine karşı tek karşı eylemde bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, böyle bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en basit tanımıyla safdillik olur.

Bazı güçler tarafından öldürülmem amaçlanırken,yakınlarıma saldırılar düzenlenirken,bana hiçbir fayda sağlamayacak bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir. Bugün, yakınımda olduğu bilinen Seyfi Gedikli isimli arkadaşın ana-babasının ve kızlarının kaldığı evin kapısına silahla ateş edildi. Bana sevgi besleyen insanları yıldırma amacıyla yapılan kriminal çalışmalar devam etmektedir. Dijital tecrit altında iken bu yönde komplolara başvurmak asla onurlu bir davranış değildir.” dediğini aktardı.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

Sedat Peker aleyhine videolar yayınlayan Cenk Çelik vuruldu | Independent Türkçe

Bu açıklama sonrası ise sosyal medyada ve kamuoyunda zaten bir "mafya hesaplaşması" olarak tanımlanan ve yorumlanan süreç, öncelikle Sedat Peker'in elinde ciddi kayıt ve kanıtlar bulunduğu, bu hesaplaşmada Cenk Çelik cinayetinin ise "Peker'e karşı savaş açan kesimin gözünü kırpmadan yandaşlarını bile bu kayıtlar için harcadığının ve harcayacapının göstergesi" olarak yorumlandı.

Akıllara ise Sedat Peker'in Cenk Çelik için 2020 yılında "öldürüp üstüme atacaklar" dediği sözler geldi.

Sedat Peker'in gündeme getirdiği Cenk Çelik öldürüldü