Muğla'nın Datça ilçesindeÖğlen saatlerinde başlayan orman yangını rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü.

Korkutan yangına havadan ve karadan müdahale devam ederken ayrıca bir otelin yandığı öğrenilirken alevlerin, otel ve pansiyonların bulunduğu sahil şeridine yaklaştığı görüldü.

Korkutan yangın, Mesudiye Mahallesi Radar mevkiinde saat 12.30 sıralarında meydana geldi ki edinilen bilgiye göre, ormanlık alandan alevlerin yükseldiğini fark eden vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Datça'da yangın orman yerleşim yerlerine ulaştı, havadan müdahale sürüyor - Son dakika haberleri – Sözcü

Rüzgarın da etkisi ile yangın etkisini artırırken kısa sürede olay yerine gelen Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri  yangın söndürme helikopterleri ve uçaklar ile de söndürme çalışmalarını başlattı.

Yangın bölgesine ulaşan gazeteciler son durumu aktarırken DHA muhabiri, "Karşıdaki ev ve otel maalesef yandı. Yukarıdan aşağı inmemesi lazım. Eğer inerse Mesudiye'ye inecek." dedi.

Datça'da yangın orman yerleşim yerlerine ulaştı, havadan müdahale sürüyor - Son dakika haberleri – Sözcü

Danıştay'ın iki kez iptal etmesine rağmen Mehmet Cengiz'in Dünya'nın nadide köşelerinden Bodrum Cennet Koyu'na 100 villa ve bir otel dikeceği haberi sonrası gelen Datça yangını üzüntüyü de gerginliği de iki katına çıkarttı.
Bodrum Cennet Koyu'nda yer alan 678 bin metrekarelik araziyi Mehmet Cengiz Özelleştirme İdaresi'nden satın almış ve proje iki defa iptal edilmişti.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?