7'den 77'ye herkesin kullandığı cep telefonlarımızı ve bizi tehdit eden uygulamalar vatandaşları endişelendiriyor. Eğer bu uygulamalar cep telefonunuzda var paranız buhar olup gider. İşte detaylar

Ülkemizde neredeyse herkesin artık bir cep telefonu bulunmakta 7'den 77'ye kadar telefon kullanılıyor. Dünya içinde durum aynı şekilde olmaktadır. Bu anlamda cep telefonu bu kadar yayınlaşmışken bazı kusurlarda ortaya saçılmaktadır. Bazı uygulamalar güvenliğinizi gerçekten tehlikeye atıyor. Bu uygulamaları cep telefonunuzdan hemen silmeniz gerekiyor.  Türkiye'de milyonlarca vatandaş cep telefonu kullanıyor. Bu bağlamda aynı vakitte cep telefonlarına yüklediğimiz uygulamalarda büyük tehlike arz ediyor. Genellikle Google play programları en büyük tehlikeyi meydana getiren programları barındırıyor. Ücretsiz olarak indirdiğimiz uygulamalar korkunç bedeller telefon hattınızdan tahsil edilmesini sağlıyor.

Cep telefonunuzda bu uygulamalar varsa derhal silin! Paranız buhar olabilir! Aman dikkat! Uzmanlar akıllı telefonlara indirilen programlar amacıyla vatandaşları uyarırken bilhassa bedava kullanım verdiklerini vaad eden programlardan uzak durulması konusu ile ilgili uyarılarda bulundular. Genellikle hesap makinesi ve benzeri özellikleriyle kullananlara basitlik sağladığı fikir edinilen programlar amacıyla telefonlar zararlı uyarısı vermiyor fakat tehlike bundan sonra başlıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Ücretsiz olarak indirmiş olduğunuz program dan evvel program marketleri sizlerden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Sonrasında sözleşme amacıylade çok ufak maddeler durumunda ilk ay yada ilk üç ay bedava sonrasında ücretlendirilir ibaresi yer alıyor. Siz programlamayı indirdikten sonra ve deneme zamanı geçmesinin sonrasında program yöneticisi sizin haberiniz bile olmadan kredi kartınızdan otomatik çekim yapmaya başlıyor. Kartınızdan çekilen ücretler 200 euroya kadar ulaşabiliyor. İlk ay ekstrenizde farketmemeniz durumunda ileri ay daha değişik bir ücret ile karşılaşabilirsiniz. Eksperler program marketlerde yayıncıları iyi araştırılmadan bedava programlara karşı dikkatli olunması konusu ile ilgili uyarılarda bulunuyor.


 

Cep telefonunuzda bu uygulamalar varsa derhal silin! 

Two Factor Authenticator (package name com.flowdivision)

Protection Guard (com.protectionguard.app)

QR CreatorScanner (com.ready.qrscanner.mix)

Master Scanner Live (com.multifuction.combine.qr)

QR Scanner 2021 (com.qr.code.generate)

QR Scanner (com.qr.barqr.scangen)

PDF Document Scanner – Scan to PDF (com.xaviermuches.docscannerpro2)

PDF Document Scanner (com.docscanverifier.mobile)

PDF Document Scanner Free (com.doscanner.mobile)

CryptoTracker (cryptolistapp.app.com.cryptotracker)

Gym and Fitness Trainer (com.gym.trainer.jeux)

Master Scanner Live (leaf.leave.exchang)

Gym and Fitness Trainer (gesture.enlist.say)

PDF AI: Text Recognizer (com.uykxx.noazg)

QR CreatorScanner (com.cinnamon.equal)

QR CreatorScanner (com.tag.right)