Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan 'Arama Kurtarma Çalışmaları Bitecek' Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de 7. 0 şiddetindeki depremin ardından arama kurtarma çalışmalarının sadece Rıza Bey Apartmanı'nda devam ettiğini, bu gece itibariyle burada devam eden çalışmanın sonlanmasını beklediklerini açıkladı.

Gündem 04.11.2020 - 01:31 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de 7.0 şiddetindeki depremin ardından arama kurtarma çalışmalarının sadece Rıza Bey Apartmanı'nda devam ettiğini, bu gece itibariyle burada devam eden çalışmanın sonlanmasını beklediklerini açıkladı. İzmir'de 19 gün sonra konteynerkent kurulacak olduğunu ve depremzedelerin burada barınmasına izin verileceğini açıklayan Bakan Kurum, "İzmirli vatandaşlarımızın yanındayız" ifadelerini kullandı.

16 farklı enkazda arama kurtarma ve tarama çalışmalarının tamamlandığını ve kontrollü yıkımların yapıldığını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "yerinde yapılacak yeni projeler zemin üzerine 5 katı geçmeyecek" dedi.

İzmir'de şiddetli depremin etkisi hâlâ devam ederken, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere çok sayıda yetkili son günlerde İzmir ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve depremde zarar gören vatandaşlar için birçok yardım kampanyası başlatılmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@