Çeyrek 1000 TL! Altının ateşi sönmüyor rekor üstüne rekor kırıyor! Altın alınmalı mı, satılmalı mı?

Çeyrek 1000 TL… Mayıs ayında yükselen altının ateşi Haziran ayında da düşmüyor ve rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Peki 3 Haziran altın fiyatları ne kadar?

Ekonomi 03.06.2021 - 12:02 03.06.2021 - 12:09 Volkan Arık

Mayıs ayında altın piyasalarında başlayan hareketlilik Haziran ayının başlaması ile birlikte daha da hızlandı. Şubat ayı içinde 394 TL seviyesine düşen altın maliyetleri Mayıs ayında yükseliş trendine geçmiş çeyrek altın fiyatı rekor kırmıştı. Yatırımcılar ve vatandaşlar ise altın maliyetleri yükselişine devam edecek mi sorusunun yanıtını arıyor. Altın ve piyasa uzmanları ise çeyrek altının 1000 TL olma ihtimali üzerinde duruyor. Peki 3 Haziran 2021 Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın bugün kaç lira?

Şubat ayında altın fiyatları 394 TL seviyesine kadar düşmüş ve dip seviyeleri görmüştü. Ancak mayıs ayı itibarıyla altın fiyatlarında bir anda başlayan yükseliş trendi Haziran ayının gelmesi ve düğün hazırlıklarının başlaması ile birlikte yeniden alevlendi. Vatandaşlar ve yatırımcılar bu süreçte altının yükseliş trendinin devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Altın yükselir mi, son dakika altın düşer mi gibi soruların yanıtı şu anda birçok vatandaş tarafından arama motorunda araştırılıyor. Peki uzmanların altın yorumları nasıl? Altın fiyatları çıkacak mı düşecek mi?

ceyrek-1000-tl-altinin-atesi-sonmuyor-rekor-ustune

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Altın piyasası uzmana İslam Memiş altın fiyatlarında son dönemlerde yaşanan hareketliliğe dair önemli açıklamalar yaptı. Altın fiyatlarında yükseliş trendinin devam edebilmesi için teknik açıdan Bir düzeltme hareketine geçmesi gerektiğini belirten Memiş, dolar tarafında da bir köpük oluşması ile bu hafta da bir düzeltme ihtiyacı doğduğuna dikkat çekti. ABD Merkez Bankası açıklamalarına piyasaların odaklandığını belirten Memiş, enflasyon oranları ile ilgili ciddi bir belirsizlik olduğunu şu anda altın piyasasında kutulu bir havanın hakim olduğunu söyledi.

FAİZ AÇIKLAMASI ALTININ SEYRİNİ DEĞİŞTİREBİLİR

Altın piyasası uzmanları yapılacak olan faiz açıklamasının altının hareket yönünü belirleyeceğini söylüyor. ABD Merkez Bankası tarafından faiz artırımının 2022 yılına ertelenmesi ile birlikte ons altının yukarı yönlü bir şekilde hareket etmeye başladığına dikkat çeken uzmanlar ons Altın fiyatlarında 1960 ile 2 bin dolara doğru bir hareket beklediklerini ifade etti.

ceyrek-1000-tl-altinin-atesi-sonmuyor

ALTIN ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Ayrıca vatandaşları da altın alacakları dönemlerle ilgili uyaran uzmanlar altına karşı olan taleplerin artması karşısında şu an için altına almak üzere doğru bir zaman olmadığını söylüyor. Uzmanlar vatandaşları altının 500 TL seviyesinin altına kadar inmesini beklemelerini, ancak o zaman altın almalarını tavsiye ediyor.

3 HAZİRAN 2021 BUGÜN ALTIN FİYATLARI

Yaz aylarının gelmesi ve düğün yasakların kalkması ile birlikte vatandaşlar günlük altın fiyatlarını da araştırmaya başladı. 3 Haziran 2021 bugün altın fiyatları şu şekilde;

Gram altın, alış 522 TL, satış 526 TL

Çeyrek altın, alış 853 TL, satış 870 TL

Cumhuriyet altını, alış 3.512 TL, satış 3.546 TL

Yarım altın, alış 1.706 TL, satış 1.740 TL

Tam altın, alış 3.446 TL, satış 3.481 TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@