Çeyrek altının 3000 TL olacağına dair öngörüler ve paylaşımlar sürerken, 2024 yılı öncesi altından yeni bir atak geleceği yönünde bomba açıklama geldi. Uzman isim, altınla ilgili detayları aktardı. Peki gram, çeyrek ve ONS altın ne kadar olacak?

Uzmanlar, altın fiyatlarının ani iniş çıkışlarına istinaden 2024 yılı tahminlerini aktarıyor. Üstelik piyasalardaki hareketlilik de altını yakından ilgilendirmekte. Gram ve çeyrek altın yeni rekor kıracak mı?  

Yatırımcıların merakla beklediği altın fiyatları tahminleri arasında Ekonomist Barış Soydan'dan çarpıcı bir yorum geldi. Soydan, "FED'in faiz artışı politikasının devam edeceğini, bu durumun ABD tahvil faizlerini ve dolayısıyla doları yukarıya çekeceğini" belirtti. Soydan'a göre, FED faiz oranlarını düşürmeye başladığında altın fiyatları hareketlenecek. İdeal senaryo gerçekleşirse, bu değişiklik 2024'te yaşanabilir. Ancak enflasyonun petrol fiyatlarındaki hareketlenmelerle artması halinde bu tarihin ne zaman olacağını tahmin etmek zor.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Gram Altın 2000 TL Bandına Yaklaşıyor!

Gram altındaki yükselişin 2000 TL bandı seviyesine yaklaştığı görülüyor. Bununla beraber altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri de aktarılmakta. Piyasalardaki hareketlilik bir şekilde altına olumlu etki ediyor. Peki bu gidişat nereye kadar sürecek? Yılbaşı öncesinde altın fiyatları beklentilerin üzerine çıkacak mı? Uzmanlardan gelen açıklama, önceliğin ONS altında olduğu yönünde. Çünkü ONS altının yükselişi bir şekilde gram ve çeyrek altına da pozitif olarak yansıyor. Ancak yatırımcılar bir yandan da dünyadaki olayların altın ve gümüş fiyatlarını etkileyeceğini de düşünmekte. Dolayısıyla buna göre yapılacak hamleler ve uzmanların değerlendirmeleri altın konusunda daha fazla fikir verebilir.