CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından hem Türkçe, hem İngilizce olarak yayınladığı mesajında ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i tebrik etti.

Dev İndirim BİM’den Geldi! 13 Aralık BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Yayımlandı! Ayçiçek Yağında Büyük İndirim! Dev İndirim BİM’den Geldi! 13 Aralık BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Yayımlandı! Ayçiçek Yağında Büyük İndirim!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından hem Türkçe, hem İngilizce olarak yayınladığı mesajında ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i tebrik etti. Henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saatler geçmesine rağmen Biden'i tebrik etmemesi medyanın dikkatinden kaçmazken, Türkiye'den ilk üst düzey siyasi parti yetkilisi olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Biden ve yardımcısı Harris'i tebrik ettiği öğrenildi.

Biden'in zaferinin kesinleşmiş olmasına rağmen ve dünyanın çok sayıda gelişmiş ve gelişmeye devam eden ülkesinden tebrik mesajları yağarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne zaman tebrik mesajı paylaşacak olduğu konusunda bazı soru işaretleri oluştu.

Fransa, Almanya, Kanada, Katar, İskoçya ve daha birçok ülke Biden ve yardımcısı Harris'e tebrik mesajlarını sosyal medya üzerinden iletmişti.