CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Arpalık Aile Şirketi" başlığıyla hazırlanan broşürün hakim kararıyla toplatılması üzerine partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Broşürün toplatılmasına karar veren hakime dönük olarak "Bu broşürü topl

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Arpalık Aile Şirketi" başlığıyla hazırlanan broşürün hakim kararıyla toplatılması üzerine partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Broşürün toplatılmasına karar veren hakime dönük olarak "Bu broşürü toplatan hâkim... Sen hâkim falan değilsin! Açık ve net söylüyorum bunlar Saray'ın satılmış insanlarıdır." açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, Atatürk'ü asla unutmadıklarını ve 82 yıl geçmesine rağmen her zaman Atatürk'ü hatırladıklarını ve hatırlayacaklarını açıkladı. Atatürk'ün Cumhuriyet'i kurarken söylediği "Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "bizim mücadelemiz Atatürk'ün başlattığı mücadeleyi devam ettirmektir" dedi.

"Kasa Tamtakır"


Kılıçdaroğlu, Berat Albayrak'ı en çok eleştirenler arasında kendisinin de yer aldığını söyledi ve "Bakan Albayrak'ı en çok eleştirenlerden birisi de benim. Kasa tamtakır, milletin gerçekleri bilmesi gerekiyordu" dedi.