CHP polis katilinin ölümünün araştırılmasını istedi

Heybetli duruşu ve sivillerin can güvenliği için aldığı tedbirle Emniyet teşkilatının simgesi olan yiğit polis memuru Erkan Gökteke’yi kalleşçe şehit eden saldırganlardan Kadir A’nın intihar etmesine üzülen CHP, konunun araştırılması için TBMM’ye soru öne

Güncel 28.04.2021 - 06:14 04.05.2021 - 04:18 İlan35

2020 yılında İstanbul’un Bağcılar ilçesinde polis ekipleriyle uyuşturucu satıcıları arasında silahlı çatışma çıkmış, sivillerin can güvenliği sebebiyle dikkatli hareket eden polis ekipleri uyuşturucu çetesine orantılı müdahalede bulunamamış ve sivillerin hayatını hiçe sayan çete mensuplarının kurşunlarıyla yiğit polis memuru Erkan Gökteke şehit düşerken, Yunus Nacar isimli polis memuru ise yaralanmıştı.

Polis ekiplerinin uyuşturucu sattıkları kuşkusuyla dur ihtarında bulunduğu otomobilden ateş ederek kaçan 4 çete mensubu ise, kısa zaman sonra yakalanmış ve tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

İntihar etmişti

Yiğit polis memuru Erkan Gökteke’yi şehit eden saldırganlardan Kadir A. (17), yaşı 18’den küçük olduğu için salıverilmiş, tahliyesinden kısa süre sonra bu kez de başka silahlı yaralama gerçekleştirince tekrar gözaltına alınıp tutuklanmış ve Maltepe Çocuk Cezaevi’ne konulmuştu.

Kadir A, Maltepe Çocuk Cezaevi’nde kendini asarak intihar etmişti.

CHP, “intihar mı, cinayet mi, araştırılsın” dedi

Polis katili Kadir A'nın intiharı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine getirildi. Her olayda ve her fırsatta Atatürk’ün partisi mensubu olduklarını vurgulayan CHP’li vekiller, Kadir A’nın ölümünün intihar mı yoksa cinayet mi olduğunun incelenmesini istedi.

Kadir A’nın ölümünün araştırılması için Adalet Bakanlığına soru önergesi veren Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Kadir A’nın hem ailesiyle hem de avukatıyla irtibata geçtiklerini belirterek, “17 yaşında fidan gibi bir gencin, ileri sürüldüğü gibi intihar mı ettiği veya ne tür şartlar altında intihara sürüklendiğinin araştırılması gerekmektedir.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da hendek ve çukur olaylarında devletin evlatları polislere kurşun sıkan bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristlere “gençler” demişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@