CHP ve HDP arasında şimdi de “emperyalizm” kavgası çıktı

Amerikan emperyalizmin uşağı PKK’nın siyasi uzantısı HDP'den yükselen "Haddinizi bilin. Anti-emperyalizmi CHP’den öğrenecek değiliz.” tepkisine CHP’den karşılık geldi. IMF temsilcileriyle otel lobilerinde gizli görüşmeler yapan ve partisi ABD’den demokras

Güncel 01.05.2021 - 06:30 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Sırtını Amerikan emperyalizmin uşağı YPG'ye, YPJ'ye ve PYD'ye yaslayan, Apo’nun heykelini dikme arzusu ile yanıp tutuşan, bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, Kürtlere yönelik de sistematik katliamlarda bulunan Ermenilerin hakikatlere 180 derece ters olan 1915 tezini savunarak “Ermeni soykırım utancıyla yüzleşin” şeklinde “Türkiye karşıtı” ahlaksız bir bildirinin altına imza atmıştı.

Yayınlanan bildiriye karşı ortakları CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi'nden hiçbir tepki gelmezken, sadece CHP Sözcüsü Faik Öztrak HDP’nin bu bildirisine cevap vermek zorunda bırakılmıştı.

Faik Öztrak, "Unutulmasın ki, emperyalizm gölgesinde yürütülen ezik siyaset anlayışı, hiçbir surette kabul edilemez." ifadelerini kullanmıştı.

HDP Sözcüsü’nden CHP’ye sert uyarı!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın bu ifadelerine karşı cevap HDP adına partinin sözcüsü Ebru Günay’dan geldi. Şahsi Twitter hesabından Faik Öztrak’a yanıt veren Ebru Günay, yalnızca insanın değil, siyasetin de bir dengesinin olduğunu, konforlu alanlarda bulunarak akıl dağıtmanın, iktidara koşararak yanaşmanın ve ilkesel erozyonun da bir dengesi ve sınırı olduğunu, CHP’nin haddini bilmesi gerektiğini, anti-emperyalist olmayı CHP’den öğrenecek hâllerinin olmadığını ifade etti.

Öztrak buna da karşılık verdi

CHP Genel Merkezinde basın toplantısı düzenleyen Sözcü Faik Öztrak, HDP’den gelen cevaba da karşılık verdi.

HDP'nin “Haddinizi bilin” şeklindeki çıkışının hatırlatılması üzerine Faik Öztrak, her zaman sözlerinin arkasında olduklarını, emperyalizmin ağababalarının bile CHP’ye had bildiremediklerini belirterek, “Geçsinler bunları." dedi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@