Muharrem İnce'nin CHP'den istifa ederek yeni parti bünyesinde mücadele ederek cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlanacağını açıklamasının ardından CHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimleri için göstereceği aday merak konusu oldu. Önceki haftalarda ortaya astılan bi

Ödemeler Hesaplara Yansımaya Başladı! 12 Ay Boyunca PTT'den 1230 TL Verilecek! Ödemeler Hesaplara Yansımaya Başladı! 12 Ay Boyunca PTT'den 1230 TL Verilecek!
Muharrem İnce'nin CHP'den istifa ederek yeni parti bünyesinde mücadele ederek cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlanacağını açıklamasının ardından CHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimleri için göstereceği aday merak konusu oldu. Önceki haftalarda ortaya astılan bir iddiaya göre CHP'nin adayının Geel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olduğu iddia edilmiş ancak bu iddia doğrulanamamıştı. 2018 seçimlerinde CHP'den aday olan Muharrem İnce'nin istifasının ardından cumhurbaşkanlığı için CHP'nin göstereceği aday için çeşitli isimler ön plana atılıyor.

"İnce'nin istifasında genel merkez yeterli çabayı göstermedi"


CHP'nin muhtemel cumhurbaşkanı adayıyla ilgili iddiaların ortaya atıldığı bu günlerde CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den kritik bir açıklama geldi. Milliyet yazarı Tunca Bengin'e demeç veren Tekin, Muharrem İnce'nin yaklaşık 40 yıl boyunca CHP'ye hizmet ettiğini ve bu istifadan dolayı üzgün olduğunu dile getirdi. Kendilerinin bu durumu arzu etmediğini belirten Tekin, buna rağmen gelinen noktada durumu kabullenmek gerektiğini bildirdi. CHP'li Gürsel Tekin, partinin genel merkez yöneticilerinin istifaya engel olmak ve İnce'yi ikna etmek için yeterli çabayı göstermediğini belirtti. Öte yandan Muharrem İnce'nin eleştirilerinin haksız olduğunu kaydeden Tekin, bu istifanın CHP'ye zarar verdiğini aktardı.


"CHP'nin cumhurbaşkanı adayı şimdiden belli"


CHP'nin 2023 yılında gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimi için çıkaracağı adayın şimdiden kesinleştiğini aktaran Tekin, bu ismi şimdilik açıklamayacaklarını bildirdi. Millet İttifakı'nı zedelemeyecek ve herkesim hemfikir olacağı bir aday üzerinde karar kıldıklarını belirten Gürsel Tekin, öte yandan Millet İttifakı'nı da yeni partilerle genişletmek istediklerinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı adaylarının CHP'li bir isim olduğunu vurgulayan Tekin, diğer partilerden de bu isme geniş itirazlar yükselmeyeceğini aktardı.