Tarım ve Orman Bakanlığı'nın düzenli olarak yürüttüğü destek programları, çiftçilerin üretime katkıda bulunmasına olanak tanıyor. Buzağı desteğinden Sertifikalı Tohum Üretimi'ne kadar pek çok alanda çiftçiye yardım sağlandı. TC kimlik numarasının son hanesine göre kaç TL destek alacaksınız?

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Çiftçi destek ödemeleri başladı. Ekim ayında çiftçiye bakanlık aracılığıyla ne kadar ödenecek? Çiftçinin üretime katılması için milyonlarca TL bütçe ayrıldı.
Önümüzdeki yıl gerçekleştirilmesi planlanan tarımsal destek ödemeleri, ekim ayına öne alındı. Yakın zamanda, Türkiye'nin dört bir yanındaki tarım yapılan bölgelerdeki çiftçilere destek ödemesi yapılacağı haberini aldık. Daha önce, bu destekler bazı çiftçilere, T.C kimlik numaralarının son rakamlarına göre belirlenen bir sırayla dağıtılmıştı. Şimdi bu ödemeler, hak sahibi çiftçilere banka yoluyla ulaştırılacak.

Destek Programlarına Göre Çiftçiye Ödenen Miktarlar

Buzağı desteği altında 582 milyon TL'nin üzerinde,
Uzman Eller Projesi için 33 milyon TL'ye yakın,
Kırsal alandaki yatırım ve kalkınma için 16 milyon TL,
Sertifikalı tohum üretimine 2,5 milyon TL civarında ve
Hayvan genetik kaynaklarına yönelik olarak ise yaklaşık 1,9 milyon TL ödeme yapılacak.

çiftçidestek2