Türkiye'de yanlış politikalar ile bitmeye yüz tutan tarım can yakaerken son haber de Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nden geldi zira hasadın bitmesiyle birlikte ithalata başlandı.

Toprak Mahsulleri Ofisi 11 Ekim’de 495 bin ton arpa ithalatı için ihale yapacağını duyurdu.

Tarımdan Haber’de yer alan bilgilere göre,TMO hasattan sonra ilk ithalata arpa ile düğmeye bastı ve 11 Ekim’de yapılacak ithalat ihalesi ile TMO'nun tek kalemde 495 bin ton arpa ithal edeceği öğrenildi.

TMO’nun hasat sürecinde üreticiden 1 milyon ton arpa aldığı tahmin edilirken, tek kalemde 495 bin ton arpa ithalat edilecek olması ise sadece üzmekle kalmadı dikkat de çekti.

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy da sosyal medya hesabından, TMO’nun 11 Ekim’de yapacağı ithalat ihalesini, “Hani rekoltede sorun yoktu? Rekoltede sorun yoksa bu arpa ihalesi neyin nesi? Kimleri zengin etmek için?” diyerek duyurdu.

Toy herkesin aklına takılan soruyu “Madem İhtiyaç vardı neden çiftçimizden sadece 1 milyon ton aldık? 7 milyon tonu çiftçi zarla mı satsın?” diyerek sordu.

 

 

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme