Tarım ve Orman Bakanı, çiftçi için dört farklı alanda ödeme yaptıklarını duyurdu. Buna göre milyonlarca liralık ödemenin çiftçilere hangi ihtiyaçları için gittiği de öğrenildi.

Tarım Bakanlığı açıklama yaptı. Çiftçilere destek paraları verildi. Milyonlarca ödeme hesaba yattı. Kuruşu kuruşuna çiftçiye hangi destek projesi için ne kadar verildiği haberimizde. Ekim ayı içerisinde yapılan tarımsal destek ödemelerinin yanı sıra, yakın zamanda çiftçilere mazot ve gübre desteği de sağlandı. Ekim ayı boyunca çeşitli kategoriler altında gerçekleştirilecek tarımsal destek ödemelerinin tarihleri ve ayrıntıları, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın web sitesinde kamuoyu ile paylaşıldı. Bu ayın üçüncü tarımsal destek ödemesi hakkında yeni bilgiler geldi.

bakan-twitterden-ciftciye-mujde-verdi-o-odemeler-bugun-hesaplara-yatiyor

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Bakanlık Çiftçiye Dört Farklı Programda Ödeme Yaptı

2023 Ekim Ayı Tarım Desteği Hakkında Son Gelişmeler: Tarım ve Orman Bakanlığı, Ekim ayının üçüncü tarım desteği ödemesinin bugün çiftçilerin banka hesaplarına yatırılacağını bildirdi. Açıklanan toplam 75.877.000 lira tutarındaki desteğin ayrıntıları da paylaşıldı. İşte bakanlık tarafından açıklanan bu desteğin ayrıntıları:

  • Bireysel Sulama Projelerine verilen destek toplamı 38 milyon 849 bin 346 lira olarak belirtildi.
  • Kırsalda gerçekleştirilen kalkınma projeleri için sağlanan destek miktarı 19 milyon 464 bin 207 lira.
  • Uzman Eller Projesi kapsamında sunulan destek miktarı 12 milyon 56 bin 823 lira olarak duyuruldu.
  • Sertifikalı tohumculuk projelerine sağlanan finansal destek ise 5 milyon 506 bin 624 lira olarak belirlendi.