Tarımsal destek ödemeleriyle ilgili sevindiren haber geldi. Binlerce çiftçiye milyar TL'yi aşkın ödeme yapıldı. Mazot, gübre, toprak analizi desteği ve yardım ödemelerine ilişkin detaylar paylaşıldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, beklenen haberi duyurdu.

Çİftçilere ödenen tarımsal destek ödemelerine ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Bir süredir beklenen ödemeler erkenden tamamlandı. Bu doğrultuda çiftçiye ne kadar ödendiği ve kimlerin bu ödemelerden faydalanabildiği merak ediliyor

Tarımsal Destek Ödemeleri Hesaplara Yattı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den gelen açıklama sonrasında tarımsal destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığı bilgisine ulaşıldı. Şimdi ise ödeme konusunda nasıl bir açıklama yapıldığı soruluyor. Bakan Kirişçi'den gelen açıklamada 1 milyar 653 milyon 871 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz.”  ifadesine yer verildi. Yüksek miktardaki bütçe ile çiftçilere büyük destek sağlanıyor.

Çiftçi Yardım Parası Nasıl Alınır?

Çiftçiyseniz ve tarımsal destek ödemesinden yararlanmak istiyorsanız bakanlığın resmi sitesinde yazan ve aşağıda yer alan şartlara dikkat etmelisiniz:
1-Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olmaları, kayıtlı iseler kayıtlarını yılı içerisinde güncelleştirmeleri,

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

2-Mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak istediğine dair Başvuru Dilekçesini belirlenen süreler içerisinde Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olduğu İl/İlçe Müdürlüklerimize vermek zorundadırlar.

3-Toprak analizi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz Bakanlığımızca yetkilendirilmiş laboratuvarlarda toprak analizi yaptırmaları gerekmektedir.

4-50 dekar ve üzeri parseli olan çiftçilerimiz bu parselin gübre desteğinden yararlanabilmesi için yetkilendirilmiş laboratuvarlarda toprak analizi yaptırması zorunludur.

5-Çiftçilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını ve mazot, gübre ve toprak analizi desteği başvurularını arazilerinin bulunduğu il/ilçe müdürlüğüne, eğer birden farklı ilçede arazileri mevcut ise ikamet ettiği ilin il/ilçe müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.