Cimilli İbo kimdir? Cimilli İbo öldü mü, neden öldü?

Cimilli İbo kimdir, Cimilli İbo öldü mü sorularının yanıtı magazin basınını yakından takip edenler tarafından araştırılıyor. Peki Cimilli İbo neden öldü?

Magazin 16.08.2021 - 12:02 16.08.2021 - 12:06 Volkan Arık

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Cimilli İbo'nun ölüm haberi hayranlarını derinden sarstı. Sosyal medyada haberin yayılması sonrasında birçok kişi ise arama motorunda Cemilli İbo öldü mü, Cimilli İbo neden öldü sorularının yanıtını araştırmaya başladı. Cimilli İbo hakkında detaylı bilgiler haberimizde...

Karadeniz müziğinin yakından takip edilen ve sevilen isimlerinden olan Cimilli İbo hayatını kaybetti. Usta sanatçının ölüm haberi sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılırken sevenlerini yasa boğdu. Cimilli İbo'nun yarın memleketi Rize'de toprağa verileceği öğrenildi. Peki Cimilli İbo neden öldü, hastalığı neydi?

CİMİLLİ İBO KİMDİR GERÇEK ADI NE?

Karadeniz müziğinin sevilen temsilcilerinden biri olarak bilinen ve Cimilli İbo adı ile tanınan İbrahim Özer 12 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Türkü söylemeyi ve kemençe çalmayı çocukluğundan beri çok seven Cimilli İbo, devamlı evden kaçarak İstanbul ve İzmir'deki akrabalarının yanına gitti ve müzik hayatına böyle başladı. Çocukluk çağlarında Okulu bırakan Cimilli İbo, Karadeniz şarkıları ile tanınan ve sevilen isimlerden biri haline geldi.

cimilli-ibo-kimdir-cimilli-ibo-oldu-mu-neden-oldu-2

CİMİLLİ İBO KAÇ YAŞINDA ÖLDÜ, NEDEN ÖLDÜ?

Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle hastanede tedavi gören Cimilli İbo'nun ölüm haberi bugün sosyal medyadan verildi. Ünlü şarkıcının ölümü sevenlerini yasa boğarken Ünlü şarkıcı 49 yaşında yaşama veda etti.

Cimilli İbo şarkıları

Sibelim

Cayır Cayır Yanayi

Kakara Kikiri

Şakacı

Oyna, Cimilli İbo

Fıkralar

Konser Coşkusu

Hasretim Hepinize

Benida

Esma Hala

Sevdalı

Cimil'linin Düzüne

Ağla Yüreğim Ağla

Kemençe

Gelişmelerden Haberdar Olun

@