Elektrikli ve aynı zamanda aile otomobili olarak geçen bazı modeller, Türkiye'de 200 bin TL fiyat etiketiyle satılabilir. Peki Çin'den gelecek aracın modeli ve özellikleri hangi ne biliyoruz?

Uygun fiyatlı ve aynı zamanda çok uzun yollar yapabileceğiniz elektrikli araç için start verildi. Satış fiyatı ise 8000 dolar ila 8500 dolar arasında değişkenlik gösterebilir. İşte karşınızda Changan Lumin... 

Çin kökenli otomobil firması Changan, Türkiye otomobil pazarına adım atmaya hazırlanıyor. Mini kategoride yer alacak olan Lumin modeliyle dikkat çeken firma, bu araç için oldukça rekabetçi bir fiyat olan 8.500 dolar öngörüyor. Bu uygun fiyatlandırma, otomobil meraklılarını heyecanlandırdı.

Changan Lumin Araç Özellikleri

Changan'ın yeni modeli Lumin, hızlı şarj kapasitesiyle ön plana çıkıyor. Ayrıca, bu aracı satın alacak olanlara 250 dolar karşılığında 3,5 kW gücünde bir şarj cihazı da sunulacak. Şarj süresi oldukça etkileyici: pil kapasitesini %30'dan %80'e sadece 30 dakikada çıkarabiliyor. Ayrıca, şarjın ne zaman yapılacağını programlama özelliği de bulunuyor.

changanlumin2

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

Fiziksel olarak Lumin, kompakt bir yapıya sahip. İki kapılı, dört koltuklu bu mini otomobilin boyutları da belirtilen ölçülerde. İç mekânda, 10,25 inçlik dokunmatik ekranın yanı sıra hareketli bir ek LCD ekran da bulunuyor. Diğer modern özellikler arasında geri görüş kamerası, akıllı telefon entegrasyonu, ses kontrolü ve bluetooth bağlantısı yer alıyor. Gücünü 35 kW'lık bir elektrik motorundan alan Lumin, 28 kWh'lik bataryasıyla 301 km'lik bir menzile sahip. Ancak bu menzil değeri, Çin'de uygulanan eski bir test yöntemi olan CLTC ile belirlendiği için gerçekte bu değerin biraz daha düşük olabileceği belirtiliyor.

Changan Lumin'in rakipleri arasında Wuling Hongguang Mini EV gibi uygun fiyatlı alternatifler de bulunuyor. Ancak Lumin, daha güçlü motoru ve daha geniş iç hacmiyle öne çıkıyor.