Çinli otomotiv devinin yeni aracı havayı temizleyecek!

Tasarımı Heatherwick Studio tarafından yapılan Airo adlı aracın, Çinli otomobil üreticisi IM Motors tarafından üretileceği aktarıldı. Kirli havayı temizleyecek bir filtreye sahip olacağı açıklanan aracın içinde çift kişilik yatağa dönüşen masa ve entegre

Teknoloji 28.04.2021 - 16:15 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Küresel ısınmanın neden olduğu iklim değişikliği her geçen yıl etkisini daha da hissettiriyor. Fosil yakıt kullanımı nedeniyle karbon salınımının artması, doğanın dengesini bozuyor. Daha önce defalarca buzul çağları ve küresel ısınma dönemleri geçiren Dünya, insan etkisinin devreye girmesiyle birlikte hiç görülmemiş hızda bir ısınmaya doğru sürükleniyor.

2023 yılında üretimi başlayacak

Küresel ısınmaya çözüm sunmak istediklerini belirten Çinli otomobil üreticisi IM Motors, Airo ismini verdiği sürücüsüzü otomobilini tanıttı. Bu aracın üretiminin 2023 yılında başlayacağını kaydeden IM Motors, Airo adlı aracın kirli havayı temizleyebilen çevre dostu bir araç olduğunu aktardı. Aracın tasarımını İngiltere’de bulunan Heatherwick Studio'nun üstlendiği kaydedildi. Açıklamalara göre Airo ismi verilen bu araç diğer araçların saldığı kirli havayı temizleyecek.

Masa, çift kişilik yatağa dönüşecek!

2023'te üretimine başlanacağı belirtilen aracın içinde bulunan yemek masası da dikkat çekti. Bu yemek masasının katlanarak çift kişilik bir yatağa dönüştürülebildiği kaydedildi. Aracın tasarımında yer alan çift kişilik yatağa ilişkin çok sayıda soru aldıklarını bildiren Heatherwick Studio, bu yatak sayesinde uzun seyahate çıkan kişilerin otel aramak zorunda kalmayacağını duyurdu. 

Filtreleme sistemi havayı temizleyecek!

Öte yandan yatağın masaya dönüştürülerek çeşitli oyunların oynanabileceği kaydedildi, aracın içine yerleştirilen ekranlar sayesinde dizi ya da film izlenebileceği belirtildi. Aracın elektrik enerjisiyle çalışacağını aktaran Heatherwick, şasiye takılacak HEPA filtreleme sistemi sayesinde aracın kirli havadaki parçacıkları toplayarak havayı temizleyeceğini vurguladı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@