Clubhouse Nedir? Clubhouse davetiye nasıl alınır?  Son zamanların en çok dikkat çeken sosyal medya uygulaması Clubhouse gün gün gelişmeye devam ediyor. Peki çok merak edilen Clubhuse nedir? Clubhouse nasıl kullanılır ve Clubhouse davetiyesi nasıl alınır gibi detaylar sizlerle

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızda son yıllarda birçok yenilik girmiş durumd, Özellikle internetin ve mobil cihazların yaygınlaşmasıyla beraber sosyal medya platformları hayatımızda büyük bir yere sahip olmaya başladı. Sosyal medya platformunda bildiğiniz gibi en üstte yıllardır Facebook Twitter ve instagram' bulunmaktadır.Ancak bunların yanına bir Yenisi daha eklenmek üzere .

Clubhouse isimli bir platform henüz çok yeni olan bu sosyal medya platformu nedir? nasıl üye olunur ? ve  clubhouse davetiye gerekli mi tüm sorularımızın cevabı haberimizde.

Club House 2020 senesinde yazılım geliştiricisi Alfa exploration tarafından yayınlanan sosyal medya uygulamasıdır.  Şu an için yalnızca sesli iletişim sunan ClubHouse, Arkadaşlarınıza veya takip ettiğiniz ünlü isimlerle sohbet etme imkanı sunuyor .

Peki clubhouse uygulaması nasıl çalışır


Sohbet odaları üzerinden kullanıcılarına sesli sohbet imkânı tanıyan Clubhouse  bunu başına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar sohbet yöneticisinden izin aldıkları takdirde Sohbete dahil olabiliyor ya da sadece dinleyici olarak da sohbete katılabiliyor.

Sohbet odasını da istersiniz kurup arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. İster başkalarının kurduğu sohbete katılabilirsiniz . Eğer doğru zamanda istekte bulunursanız ünlü isimlerle ya da söyleşi tarzı bir etkinlik düzenleyen lerle aynı odada bulunup onlarla sohbet edebilirsiniz. Clubhouse uygulamasında Şu an için Twitter Facebook ve Instagram'dan farklı olarak yazılı mesajlaşma görüntülü konuşmaya da fotoğraf paylaşımı yapılmıyor .

Peki clubhouse a nasıl üye olunuyor?


Şu an için sadece İOS cihazlarda Erişime açık olan uygulama ne yazık ki Android cihazlarda bulunmuyor ve ne zaman yayınlanacağını dair de bir açıklama bulunmuyor . Ancak geliştirildiği bilinmektedir. Kısaca İOS cihaza Yani kısaca iPhone'a sahipseniz bile direkt olarak üye olamıyorsunuz. Uygulamaya erişebilmek için üye olan bir arkadaşınızın size davetiye atması gerekiyor.  Şu an için yalnızca davetiye ile üye olabilmektedir . Ancak ilerleyen süreçte üye sayısı iyice arttığında bu kısıtlamayı kaldırabilirler .

Ayrıca daveti sayısı da sınırlı yani her kullanıcı belirli sayıda kullanıcıya davetiye gönderebiliyor arkadaşınızdan ağzınız davetiye sonrasında uygulamayı indiriyor kendinize hesap oluşturuyor ve ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz. İlgi alanlarınıza göre de karşımıza takip edebileceğiniz isimlerin bir Lisesibçıkıyor.

2020 itibarıyla yaklaşık 100 milyon ABD doları değerinde olan uygulamanın değeri 21ocak 2021'de 1 milyar ABD dolarını aştı. İlerleyen süreçte ise Instagram ve Facebook ve Twitter kullanıcısının yanına katılması ve dünyanın en popüler uygulamalarından bir tanesi olması bekleniyor