Çocuğu okula giden aileler, öğrenci eğitim ödemesi alıyor. 5500 TL destek parasında şartlar belli oldu. Başvuruların nasıl yapılacağı ve ilk ödemenin hangi tarihte hesaba yatırılacağı da kesinleşti. Öğrenciler için verilecek yardım parasından sizler de faydalanabilirsiniz.

Öğrencilere yapılan destekler kapsamında önemli miktarlarda ödemeler gerçekleştiriliyor. Öyle ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile detaylar belli oldu. İlköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite öğrencileri bu ödemelerden faydalanabilecek. Peki hangi şartların karşılanması gerekiyor? İlk ödemeleirn ne zaman başlayacağı da belli oldu.
 

5500 TL'ye Kadar Öğrenci Desteği

Öğrenciler, aileleri aracılığıyla veya reşit ise kendilerine aktarılacak şekilde ödeme sahibi olabilir. Eğitimlerine destek sağlanması amacı ile 3300 TL'den başlayarak 5500 TL'ye kadar ödemeler hesaplar aktarılacak.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

İlk Ödemeler Mart'ta Başlıyor

Mart 2023 tarihinden itibaren ilk ödemelerin hesaplara yatırılacağı belirtildi. Bu nedenle ödemeler hesaplara aktarılırken bir yandan da şartlar belli oldu. Çocuğu okula giden öğrenciler arasında başarı düzeyi ve gelir durumuna göre çeşitli değerlendirmeler yapılacak.

Öğrenci Destek Başvurusu Nereye Yapılıyor?

Öğrenci yardım parası almak isterseniz başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına gerçekleştirilecek. Bu sayede kısa süre içerisinde başvurunuzu tamamlamış olmakla birlikte rahatlıkla işlem sağlayabileceksiniz. Başvuru sonuçları da çok geçmeden açıklanacaktır.