Çocuğu olan herkes müracaat edebilir! Devlet çocuk sahibi olanlara 8.600 TL yardım verecek! İşte başvuru tarihi. Çocuğu olanlara devletten güzel haber geldi. Online başvuru yapmak koşulu ile devlet çocuğu olan vatandaşlara ödeme yapacak. 8 bin 600 lira olarak yatırılacak olan ödemeler PTT aracılığı ile gerçekleşecek. 0 15 yaş arası çocuğu olan kadınlar Hemen başvuru yaparak projeye katılabilir. Aylık 2870 TL olarak ödenecek olan yardımlar 3 ay boyunca sürecek ve toplamda 8 bin 600 liradan fazla olacak. Proje kapsamında başvurular online olarak kabul edilecek. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Devlet, kadınların iş hayatında daha aktif olabilmesi adına yeni projeler yapmaya devam ediyor. İŞKUR tarafından başlatılan anne projesi kapsamında 0-15 yaş arası çocuğu bulunan kadınlar hem maaş alma hem de yeni meslek öğrenme şansı elde ediyor. Küçük yaşta çocuğu olması nedeniyle çalışamayan annelere aynı zamanda devlet tarafından kreş desteği Anaokulu desteği gibi ek desteklerde sağlanıyor. İŞKUR anne projesi kapsamında katılım gösteren kadınlar aylık 2870 TL ödeme alırken toplamda 3 ay sürecek programda ödeme 8600 TL oluyor. Yani İŞKUR annelere günlük 95 TL ödeme yapıyor. Çocuğu olan herkes istemesi ve başvuru yapması durumunda programa katılabiliyor. Başvurular İŞKUR Sitesi üzerinden Online olarak gerçekleşiyor. Ödemeler ise PTT aracılığı ile alınıyor.

cocugu-olan-herkes-muracaat-edebilir-devlet-cocuk-sahibi-olanlara-8600-tl-yardim-verecek-iste-ba-3

İŞKUR ANNE PROJESİ NEDİR?

Türkiye İş Kurumu çalışmayan ve çocuğu olduğu için evde kalmak zorunda kalan anneler için yepyeni bir proje başlattı. İŞKUR anne projesi kapsamında kadınlar hem çalışma hayatının içerisinde var olabiliyor hem de aylık düzenli maaş alabiliyor. İŞKUR anne projesi 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler için başlatıldı. Bu yaş grubunda bulunan çocuk sahibi anneler başvuru yapmaları halinde programa katılabiliyor ve günlük 95 TL ödeme ile hem meslek öğreniyor hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor. 3 ay sürecek olan program kapsamında annelere ödenen toplam tutarı ise 8610 TL oluyor.

cocugu-olan-herkes-muracaat-edebilir-devlet-cocuk-sahibi-olanlara-8600-tl-yardim-verecek-iste-ba-2

İŞTE ANNE PROJESİ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İŞKUR'un başlatmış olduğu işte anne projesi kapsamında başvurular online olarak kabul ediliyor. Annelerin iş hayatına adapte olması aynı zamanda yeni meslek öğrenmesi amacıyla başlatılan program haftada 5 gün olarak sürüyor. Çalışmayan anneler programa katılarak günlük eğitimlerini aldıktan sonra 95 lira cep harçlığı ödemesi yapılıyor. Ödemeler PTT aracılığı ile gerçekleşiyor. Başvuru yapmak için İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden kayıt yaptırmak gerekiyor. Tabii ki bireysel olarak İŞKUR şubelerine giderek başvuru yapmak programa katılmak da mümkün. Projeye anneler yoğun ilgi gösterirken aynı zamanda 0-2 yaş aralığında çocuğu bulunan annelere kreş desteği ve Anaokulu desteği gibi destek ödemeleri de veriliyor.

cocugu-olan-herkes-muracaat-edebilir-devlet-cocuk-sahibi-olanlara-8600-tl-yardim-verecek-iste-ba-1

İŞKUR ANNE PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR anne Projesi başvuru şartları da merak ediliyor ve arama motorunda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Programa katılabilmek için öncelikle İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. Başvuru tarihinden önce 3 ay süreyle işverenin çalışanı olmamak 1. dereceden ya da ikinci dereceden işverenin akrabası olmamak şartı da aranıyor. Başvuru yapacak kişilerin emekli ya da malulen emekli olmaması gerekiyor.

400 TL ÇOCUK BAKIM PARASI ÖDENİYOR

Annelerin iş hayatında aktif olabilmesi adına devletten aynı zamanda 400 TL çocuk bakım parası ödemesi de yapılıyor. Bakım ücreti işte anne projesi kapsamında kursa katılan annelere de veriliyor. Bu sayede kadınlar çocuklarını güvenilir kreşlere emanet ederek iş hayatında aktif olabiliyor.