Aile Destek Paketi kapsamında çocuk, elektrik ve ailelere yardım ödemeleri hesaba yatıyor. 2000 TL almak için bakanlık şartları neler? Çocuk sayısına göre daha fazla ödeme yapılabilecek.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Ailelere destek kapsamında büyük ödemeler yapılıyor. 2000 TL yardım parası için geri sayım başladı. İşte detaylar... 

Kasım ayında gerçekleşecek olan Aile Destek Paketi ödemelerinin detaylarına dair bilgiler açıklandı. Bu destek kapsamında, elektrik yardımı ve çocuk destekleriyle birlikte toplamda 2.160 TL’lik bir yardım kasım ayında halka dağıtılacak. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümet, daha önce duyurduğu Aile Destek Programı'nı sürdüreceğini belirtti. Bu program, Ekim ayındaki ödemelerin ardından Kasım'da da devam edecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yürüttüğü bu programda, ailelere en fazla 1.250 TL'ye kadar bir yardım sağlanıyor. Ek olarak, düşük gelirli ailelere 650 TL çocuk yardımı ve 260 TL elektrik yardımı da veriliyor. Elektrik ve çocuk destekleriyle birlikte, yardımların toplam değeri 2.160 TL'ye ulaşıyor. Özellikle Aile Destek Programı, elektrik yardımı ve çocuk desteği bu yardımların başında geliyor.

Ayrıca, Aile Destek Programı'ndan yararlanan hanelerin alacağı miktar gelirlerine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. 850 TL ile 1.250 TL arasında değişen bu miktarlara, 350 TL ile 650 TL arasında değişen çocuk yardımları ve 130 TL ile 260 TL arasında değişen elektrik yardımları ekleniyor.

Kasım ayının yaklaşmasıyla, vatandaşlar destek ödemelerinin ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. Ekim ayındaki ödemelerin tamamlanmasının ardından, Kasım ayında da ödemelerin süreceği belirtildi. Aile Destek Programı ödemelerinin Kasım'da tam olarak hangi tarihte yapılacağı kesinleşmedi, fakat daha önceki aylardaki uygulamalar baz alındığında 10-15 Kasım tarihleri arasında ödemelerin gerçekleşmesi olası görünüyor.