İstanbul Küçükçekmece'de Küçükçekmece'deki Arif Nihat Asya İlkokulu’nda, öğrencilerin rapçi Sefo'nun Bilmem mi? şarkısıyla eğlenip dans ettikleri görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

Sefo bu görüntülerin ardından o okulda konser vermek istediğin söylemişti. Sefo paylaşımında "Bu okulda konser yapmak için kimden izin alabiliriz?" diyerek izin istemişti.

Sefo’nun bu sorusuna teknoloji gazetecisi Hakkı Alkan, bakan Özer ve Vali Yerlikaya’ya bu talebi ilettiğini, olumlu karşıladıklarını yazarak cevap vermişti.

Alkan "Az önce videoyu gösterip bu talebi ilettim. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, olumlu karşıladılar. Umarım konserde görüşürüz. Harikasın Sefo" dieyrek müjdeli haberi vermişti.

Sefo'da bu güzel haberi "Güzel haber geldi. Herkese teşekkürler" diyerek paylaşmıştı. 

Ancak Küçükçekmece'deki Arif Nihat Asya İlkokulu okul yönetimi bu konseri geri çevirerek güzel olan her şeye bir kez daha uzaklaştığımız gözler önüne serildi.

Oysaki o görüntüler bir öğretmen tarafından "Bizim okulda çocuk olmak böyle güzelleşiyor" notuyla paylaşılmıştı. Ne gençlerin ne çocukların artık eğlenebileceği gidebileceği açık hava konserleri kalmazken yine karanlığa, mutsuzluğa hapis edildik..