Maymun çiçeği salgınında erkeklere sperm uyarısı verildi..

Son dönemde onlarca ülkede binlerce vaka tespit edilerek korku salan maymun çiçeği salgını ile ilgili endişe yaratan bir açıklama İtalya'dan geldi.

Aslında genelde Afrika’nın batısı ve ortasında bulunan tropik bölgelerde tespit edilen maymun çiçeği virüsü salgını ile ilgili endişe yaratan salgının görüldüğü İngiltere, ABD, Fransa, Portekiz ve İspanya’nın da arasında bulunan gruptan, İtalya’dan geldi. İtalyan bilim insanları, endişe veren açıklamalarında maymun çiçeği hastalığının sperm örneklerinde ortaya çıktığını açıkladılar.

Zehirlenen Fetullah Gülen Öldü mü? Sağlık Durumu Ne? Hastalığı Ne? "Fethullah Gülen’in durumu ağır" Denmişti! Zehirlenen Fetullah Gülen Öldü mü? Sağlık Durumu Ne? Hastalığı Ne? "Fethullah Gülen’in durumu ağır" Denmişti!

Bilim insanları henüz resmi olarak hastalığın cinsel yolla bulaşıp bulaşmadığına dair bulguların net olmadığını söylerekn, İtalyan bilim insanları, tespit edilen bazı maymun çiçeği hastasının sperminde virüs bulunduğunu duyurdular ve tam da bu sebeple hastalığın cinsel yolla bulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladı.

Roma’daki araştırma merkezi Spallanzani Enstitüsü’nde görevli bilim insanları ülkedeki vakalardan alınan sperm örneklerinin sonucunda dikkat çekici bulguları bir araştırma makalesiyle duyurdu.

Makalede 7 hastadan 6’sından alınan örneklerde virüsün bulunduğu belirtilirken enstitünün genel direktörü Francesco Vaia, “Bu bulgular henüz virüsün nasıl evrim geçirdiğini göstermiyor. Fakat spermde bulaşıcı virüsün bulunması, bu hastalığın cinsel ilişki aracılığıyla geçtiği sonucuna varmamızı sağlıyor” dedi.