ABD’nin Teksas eyaleti Houston kentindeki Houston Methodist Hastanesi'nde 5. 000'den daha fazla coronavirüs ile enfekte olmuş hasta ile yapılan çalışmada ilk günden itibaren corona virüsünün mutasyon geçirdiği ve artık son haliyle çok daha fazla bulaşıcı

Akbank kredi başvurusu 55000 TL olarak güncellendi! TC Kimlik Numarasına Göre Verilecek! Akbank kredi başvurusu 55000 TL olarak güncellendi! TC Kimlik Numarasına Göre Verilecek!
ABD’nin Teksas eyaleti Houston kentindeki Houston Methodist Hastanesi'nde 5.000'den daha fazla coronavirüs ile enfekte olmuş hasta ile yapılan çalışmada ilk günden itibaren corona virüsünün mutasyon geçirdiği ve artık son haliyle çok daha fazla bulaşıcı olduğunun tespit edildiği açıklandı. Yapılan araştırmaya 5.000'den daha fazla corona virüsü ile enfekte olan hasta katılırken, araştırmanın sonuçları "coronavirüs azalmıyor, daha çok bulaşıcı hale geliyor" dedirtti.

Mutasyon Geçirmeye Devam Ediyor


Araştırmanın başındaki ekip yetkilisi, "coronavirüs ilk orijinal halinde değil, mutasyon geçirdi ve çok daha fazla agresif bir bulaşıcılık kazandı. Artık daha fazla bulaşıcı. Mutasyon geçirmeye de devam ediyor" dedi. Coronavirüs vaka sayısı 43 milyonu aşarken bilinmeyen vakalarla sayının 500 milyonu geçmiş olabileceğine dair bile iddialar mevcut.