Çorum'da inanılmaz olay. Servet B.

Çorum'da inanılmaz olay. Servet B., oğluyla serviste kavga ettikleri gerekçesiyle 14 yaşındaki Tunç T. ve Kaan T.’yi tabancayla vurarak öldürdü. Çevredekiler çocukların klasik kavgasıydı dedi.

Servet B. isimili şahıs bugün saat 11:30 sıralarında Alaca ilçesine bağlı İmat köyünde, oğluyla kavga ettiklerini öne sürdüğü 8'inci sınıf öğrencisi 13 yaşlarında iki çocukla okul servisinde tartıştı.Servet B isimli şahıs, tartışma sırasında tabancayla iki çocuğa ateş etti ve öldürdü. Olay sonrası Servet B. kaçtı, yaralanan çocuklar ise ambulanslarla Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Servet B'nin vurduğu çocuklar Tunç T. ve Kaan T. hastanede hayatını kaybetti. Servet B. ise jandarma tarafından yakalandı. Çevredekiler 13 yaşındaki çocukların klasik çocuk kavgasıydı dedi.

Köylüler öldürülen çocuklarla ilgili olarak, "Çok zeki, sevilen, kendilerini çok iyi ifade edebilen çocuklardı. Hala inanamıyoruz. Kaan başarısı nedeniyle eğitim desteği alan bir çocuktu. Tunç daha da sakin ve uyumlu bir çocuktu. O da çok başarılıydı." dedi.

Olay sırasında da serviste 13-15 çocuk olduğu öğrenildi. Servet B.’nin, Kaan ve Tunç’un araca binmesinden sonra elindeki tabancayla servis içine girdiği, önce Tunç’a, daha sonra da Kaan’a arka arkaya ateş ettiği anlatıldı. Servisteki çocuklar korkudan koltukların altlarına saklanmış.

Köylüler Servet B.’nin bir önceki muhtar olduğunu, o dönem kendisine verilen taşıma ruhsatlı tabancayı, görevinden sonra da sürekli belinde taşıdığını söyledi.

Köylüler Servet B.’nin oğluna çok düşkün olduğunu "Oğluna küçük yaşına rağmen taksi, traktör kullanırdı" diyerek daha önce de oğluyla kavga eden çocukları sopayla kovaladığına anlattılar.