Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu tarafından "Erkeksen şeyhliğini ilan et de kasetlerini patlatalım" denen Cübbeli Ahmet Hoca konuştu.

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den yaşanılanlar için "Şeyhlik ilan etmeyeceğim, kaseti çıkarmayan melundur" sözleri geldi.

Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı! Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı!

İsmailağa Cemaati'nde yaşanan “şeyhlik tartışmaları” yaşanırken Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü hedef alarak "Diyoruz ki Cübbeli Ahmet Mahmut’a erkeksen şeyhliğini ilan et. İlk teklifimiz sana bu. Çok meraklısın çünkü. Erkeksen şeyhliğini ilan et, et de kasetlerini patlatalım." demişti.

İşte o kaset merak edilirkenCübbeli Ahmet de HalkTV'den İsmail Saymaz'a konuşarak suskunluğunu bozdu.

Ahmet Mahmut Ünlü "Şeyhlik iddiasında değilim. "Şeyhim" de demem, demeyeceğim" dedi.

Cübbeli Ahmet, cemaat içinde onlarca kişinin aday olmaya hazırlandığını iddia ederek "Ben rolümün arttığını hissediyorum. Bana 20 kere telefon ediyorlar. Mecburlar. Cemaatin yüzde 80-90'ını ben tanıtmışım. Halk bana bakar. Diyorum ki, bu iş düzgün gittikçe destekleyeceğim" demesi ile de dikkatçekti.

Cübbeli Ahmet, gündeme düşen kasetlerde ise herhangi bir 'belaltı' durumun olmadığını, Iraklı Şeyh Seyyid Muhammed Accan el Hadid'e 'biat' ettiği iddialarıyla ilgili olduğunu söyledi.

"Kaset konusu belaltı değil. Ustaosmanoğlu diyor ki, 'Accan'a biat etmişsin.' Ne alakası var? Ona biat etmedim. Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah'ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat'ın cuntasından, FETÖ'den korkmamışım, bundan mı korkacağım?" diyen Cübbeli Ahmet Hoca'nın konu ile ilgili adımları ise şöyle olmuştu;

Cübbeli Ahmet adına, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda Saadettin Ustaosmanoğlu’nun ‘tehdit’, ‘hakaret’, ‘şantaj’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlediği öne sürülmüş ve ayrıca savcılık suç duyurusunun yanı sıra bir başvuru da İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne yapıldı. Yayının yapıldığı Youtube’daki link için erişim engeli kararı verilmesi talep edildi.