Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye yönelik "Erkeksen şeyhliğini ilan et, et de kasetlerini patlatalım" diyen İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Her ne kadar basında İsmailağa Cemaati'nde "post" kavgası olarak ele alınsa da Saadettin Ustaosmanoğlu ve Cübbeli Ahmet Hoca'nın kavgası sosyal medyada "Cübbeli Ahmet, selefiler ve iç savaş uyarısı yaptı ardından Saadettin Ustaosmanoğlu kaset muhabbeti yapmaya başladı" denilerek yankı buluyor.

Yaşanılan kavga da ise Ünlü adına, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda ise Saadettin Ustaosmanoğlu’nun ‘tehdit’, ‘hakaret’, ‘şantaj’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlediği belirtildi.

Saadettin Ustaosmanoğlu hakkında düzenlenen savcılık dilekçesinde “Mezkûr paylaşım müvekkilimin maddi ve manevi huzur ve sükununu son derece şiddetli bir şekilde bozmuştur. Şüpheli tarafından sarf edilen tahkir edici, küçük düşürücü sözler hem müvekkil nezdinde ağır elem duygusuna sebep olmuş hem de dış dünyada müvekkilin saygınlığına zarar verme tehlikesi oluşturmuştur” denildi.

Bu arada savcılık suç duyurusu ile birlikte İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne de başvuru yapılarak Youtube’daki link için erişim engeli kararı verilmesi talep edildi.

Yaşanılan süreç ise sosyal medyada "Cübbeli Ahmet, selefiler ve iç savaş uyarısı yaptı ardından Saadettin Ustaosmanoğlu kaset muhabbeti yapmaya başladı. Demek ki #CübbeliAhmet'in uyarılarını fazlasıyla dikkate almak gerekiyor. Dile kolay 11 milyon mülteci var ülkede. İç savaş olmaz diye bir şey yok. Uyanık olalım" sözleri ile yorumlandı.

DAHA ÖNCE YAŞANILAN

Daha önce de İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde Ünlü Ustaosmanoğlu hakkında şikayette bulunmuştu.

Hatırlanan davada Ünlü, Ustaosmanoğlu’nun 14 Aralık 2020’deki bir konuşmasında kendisine “Çakal, kadınlarla ayetleri vesile ederek aşna fişna eden tipsin sen, Rasputin, karı p*zevengi, gerzek, ahlaksız, mayın eşeği, karı p*zevengi, pislik, şerefsiz, şarlatan, salak herif, medya maymunu...” gibi sözlerle hakaret ettiği belirterek dava açmıştı.

Basit usulde yapılan bu yargılamada ise mahkeme, Ustaosmanoğlu’na 1.300 TL adli para cezası vermişti ki Ünlü’nün avukatlarının yaptığı itiraz üzerine açılan davanın duruşması önümüzdeki eylül ayında görüleceği biliniyor.

SOSYAL MEDYA OLAYI NASIL YORUMLADI?

Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son! Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son!