Bir Zamanlar Çukurova dizisinde transferler bitmiyor. Başrollerini Hilal Altınbilek ve Murat Ünalmış'ın paylaştığı diziye son olarak Ümit rolüyle Hande Soral dahil olmuştu.

Müjde Ay Yapım'dan Geldi! Evimiz Hollywood’da Sonrası The Sopranos da Türkiye Uyarlaması İle Geliyor! Müjde Ay Yapım'dan Geldi! Evimiz Hollywood’da Sonrası The Sopranos da Türkiye Uyarlaması İle Geliyor!
Bir Zamanlar Çukurova dizisinde transferler bitmiyor. Başrollerini Hilal Altınbilek ve Murat Ünalmış'ın paylaştığı diziye son olarak Ümit rolüyle Hande Soral dahil olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda da Müjgan'ın halası Behice rolündeki Esra Dermancıoğlu senaryo gereği ölerek diziden ayrılmıştı. İşte şimdi de Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Hülya Darcan rüzgarı esecek. Bir Zamanlar Çukurova yeni bölümde izleyici karşısına çıkacak olan Hülya Darcan, Lütfiye Duman karakterine hayat verecek. Peki Bir Zamanlar Çukurova Lütfiye Duman kimdir? Neden Çukurova'ya geliyor? Detaylar haberimizde...


Bir Zamanlar Çukurova Lütfiye Duman kimdir?


Bir Zamanlar Çukurova'da geçtiğimiz hafta Fekeli'nin yeğeni rolüyle yer alan Furkan Palalı'nın hayat verdiği Fikret karakterinin, Fekeli'nin değil, Adnan Yaman'ın oğlu, yani Demir'in üvey kardeşi olduğu ortaya çıkmıştı. Fikret'in öfkesine hakim olamamasıyla başa çıkamayan Fekeli, durumu çözmek için Fikret'in teyzesi Lütfiye Duman'ı Bursa'dan Adana'ya getirecek.

Fekeli'nin eski dostu olan Lütfiye, neşesi ve içtenliğiyle Fekeli'nin evinin havasını değiştirecek. Adana'dan ayrılıp Bursa'ya yerleşen, görmüş geçirmiş, usul ve adap bilen, yaşama sevinci ile girdiği her ortamı renklendiren Lütfiye Duman, neler yapacak izleyip göreceğiz.

Yani Bir Zamanlar Çukurova'da Hülya Darcan'ın hayat vereceği Lütfiye Duman, Fikret'in teyzesi olarak karşımıza çıkacak.


Bir Zamanlar Çukurova'nın Lütfiye'si Hülya Darcan kim, kaç yaşında?


Hülya Darcan, 27 Nisan 1951 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. İzmir'de Karataş Lisesi'ni tamamladıktan sonra eğitim hayatına devam etmedi. Henüz 16 yaşındayken 'Ses Mecmuası'nın düzenlediği yarışmaya katıldı ve üçüncü oldu. İlk filmi Silahları Ellerinde Öldüler'de Fikret Hakan, Ekrem Bora ve Tugay Toksöz gibi isimlerle başrolü paylaştı.

Yılmaz Güney'le 'Kurbanlık Katil', 'Dağların Kurbanı', 'Kurşunların Kanunu' gibi filmlerde oynadı.

Hülya Darcan, 1971 yılında tanıştığı sinema oyuncusu Tanju Korel ile 20 Nisan 1974 tarihinde evlendi. Çiftin Zeynep ve Bergüzar Gökçe Korel adında iki kızı var. Eşi Tanju Korel, 21 Eylül 2005 tarihinde hastalığı nedeniyle hayatını yitirdi.  2012 - 2014 yılları arasında oynayan "Dila Hanım" adlı dizide Erkan Petekkaya, Hatice Şendil, Mahir Günşiray, Necip Memili, Yonca Cevher ile birlikte rol aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1'de başlayan tarihi dizi Diriliş: Ertuğrul'da Hayme Ana karakterini canlandırdı.