Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu açıklamada memura zam müjdesini önceden verdi. Peki memur ikinci zammını ne zaman alacak? En düşük maaş için enflasyon oranlarına bakılıyor...

Emekliden sonra memurun da yüzü gülecek mi? Memur maaşlarında yeni bir düzenleme yapılması konusunda hükümetten adım bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması ise geleceğe ışık tuttu. 

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz ayında memurlara yapılacak ara zamla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, memur zammı sürecinin başladığını ve 5 Temmuz tarihi itibarıyla 6 aylık enflasyon verilerinin ortaya çıkmasının ardından memur ve emeklilere yapılacak zam sözünü yerine getireceklerini belirtti.

Erdoğan'ın memur zammı hakkındaki sözleri şu şekilde:

"Memur maaşlarının zam sürecini başlatıyoruz. 5 Temmuz'da 6 aylık enflasyon oranları açıklandığında, memur ve emeklilere verdiğimiz sözleri tutacağız."

erdogan-4

Memura Ekim Ayında Zam Var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birkaç ay önce memur zammı konusunda verdiği müjde hatırlatıldı. Ekim ayından sonra memura yeni bir zam veya ek fark için ödeme yapılacak mı? Son zamanlarda milyonlarca memurun ve memur ailesinin bu sorunun yanıtını aradığını biliyoruz. Kısa süre içerisinde hükümet kaynaklı açıklamalarla bu durum netlik kazanacaktır.

En Düşük 30 Bin TL Maaş Beklentisi

Memura ödenecek maaşın ortalama 30 bin TL olacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla memur maaş ödemelerindeki kritik artış, enflasyon verilerine dayalı gerçekleşecek. Ek olarak refah payının verilip verilmeyeceğini de öğreneceğiz. Kamuda memur maaşlarının 20 bin TL'nin üzerine çıkması sevinçle karşılanmıştı.