Yıllık enflasyonun yüzde 60’ın üzerine çıkması, hali hazırda dar boğaza düşmüş olan vatandaşların geçinememesine yol açtı. Asgari ücrete ikinci bir zammın yapılıp yapılmayacağının konuşulduğu şu günlerde, olası bir zammın yapılması durumunda asgari ücretin enflasyon verileri ışığında nasıl değişiklik göstereceği hesaplandı. İşte asgari ücret zammına ilişkin haberin devamı…

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! Kılıçdaroğlu Bu Defa Açık Açık AKP İçin "Türkiye'yi Soyuyorlar" Dedi! Tarihi Soygun... Son Dakika! Kılıçdaroğlu Bu Defa Açık Açık AKP İçin "Türkiye'yi Soyuyorlar" Dedi! Tarihi Soygun...

Cumhurbaşkanı bugün açıkladı! Asgari ücrete zam müjdesi detayları netleşti! Ek zam ile maaşlar 6000 TL'yi geçecek… Bir süredir asgari ücrete ikinci bir zammın yapılacağı konusu kulislerde konuşulmaya devam ediliyorken, 4 Nisan tarihinde TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerinden sonra olası bir zam durumunun, asgari ücrete nasıl etki edeceği hesaplandı. Yapılan hesaplamalara göre yıllık enflasyon oranı göz önünde bulundurulduğunda, asgari ücretin 6.000’den fazla olması bekleniyor. 

Asgari ücret ve emekli zammı müjdesi ilk ağızdan geldi! AK Parti sinyali verdi temmuzda zam geliyor

Milyonlar bekliyordu netleşti: Asgari ücrete ek zam oranı açıklandı! Temmuz ayında 2022 asgari ücret artacak!

Ek zam ile maaşlar 6000 TL'yi geçecek…

Her ay çeşitli hesaplama formülleri ışığında ulaşılan sonuçları yayınlayan Türkiye İstatistik Kurumu, 4 Nisan tarihinde mart ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. Kurum, yıllık enflasyon oranını yüzde 61,14, aylık enflasyon oranını ise yüzde 5,46 olarak duyurdu.

Asgari ücrete zam müjdesi detayları netleşti! 

Her sene sonunda toplanan asgari ücret komisyonu, yıllık enflasyon verilerine göre yeni dönemin asgari ücret zammına karar vermektedir. Bu sene, diğer senelere oran ile daha hızlı artan enflasyon ve giderek daha da kötüleşen diğer ekonomik veriler, temmuz ayında ikinci bir zammın gelebileceğinin konuşulmasına yol açtı.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon verilerini açıklamasından sonra olası bir asgari ücret zammı konusunda hesaplamalar yapan uzmanlar, enflasyon verisinin bu hali ile bile asgari ücreti 6.000 TL'den daha fazlaya yükseltebileceğini açıkladılar.

Cumhurbaşkanı bugün açıkladı! 

Bir süredir giderek artış gösteren enflasyon ve buna bağlı olarak da gündelik hayata yansıyan zam oranları, temmuz ayında asgari ücrete ikinci bir zammın yapılacağı konusun kulislerde konuşulmasına sebep oldu. Bu noktada devlet yetkililerinin bir açıklama yapması beklenirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konu ile ilgili olarak hayal kırıklığı yaratacak ifadeler kullandı. Bakan Bilgin, sene başında enflasyon oranları dahil edilerek bir asgari ücret hesaplamasının yapıldığı ve yapılan zam oranından sonra hala asgari ücret zammının konuşulmasının anlamlı bulmadığını dile getirdi.