Cumhurbaşkanı Duyurdu, 0.93 Faizli Kredi Kampanyasına Katılacak Bankalar Belli Oldu, Direk Emir Verildi

Cumhurbaşkanı Duyurdu, 0.93 Faizli Kredi Kampanyasına Katılacak Bankalar Belli Oldu, Direk Emir Verildi. Bankalardan yüksek vadeli olarak 0.93 faizli kredi verecek. İşte detaylar...

Ekonomi 04.08.2021 - 13:34 04.08.2021 - 13:34 Vural Pars

Son Dakika Olarak, devlet büyüklerinin verdiği direktif ile bankalar kredi faizlerini düşürüyor. Bankalar üzerinden düşük faizli krediler alınabilecek. Bazı bankalar 0.93 faize kadar kredi verecek. Ülkemizde ev sahibi olmak isteyenlerin başvuru yaptıkları tek adres bankalardır. Bankalardan kredi başvurusu yaparak konut kredisi alınabilmektedir. Sizde eğer uygun faizlerle bu işlemleri yapmak istiyorsanız önceden araştırma yapmanız gerekmektedir. Çünkü her bankanın verdiği konut kredisi faiz oranları değişiktir. Sizde eğer 0.93 faiz oranı ile kredi kullanmak istiyorsanız bazı bankalardan başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankalardan konut kredisi almak istediğiniz zaman başvuru şartlarına uygunsanız aynı gün içinde bu verilen faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz. 

Ziraat Bankası 0.93 Konut Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası üzerinden 0.93 faiz oranı ile konut kredisi alabilirsiniz. Banka 180 ay vadeye kadar sizlere kredi vermektedir. Başvuru için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası şubelerine gittiğinizde 0.93 faiz oranı ile kredi kullanmak için bankanın şartlarına uygun olmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası en az 6 aylık sigortalı olan veya emekli olan kişilere bu faiz oranı ile kredi kullandırmaktadır. 500.000 TL’ye kadar kullanacağınız kredilerde 180 ay vadeli olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında sicilinize göre onay verilecektir. Kredi notu düşük olan ve bankalarda sıkıntısı olan kişiler bu kredileri kullanamazlar.

Vakıfbank 0.93 Konut Kredisi Kampanyası

Vakıfbank’ta kamu bankası olmasından dolayı Ziraat Bankası gibi faiz oranlarında düşük bir sistem uygulamaktadır. Sizde eğer Vakıfbank’tan kredi başvurusu yapacaksanız bankanın politikaları gereği en az 6 aylık sigortalı olmanız ve 1 senelik geçmiş dönem çalışıyor olmanız gerekmektedir. Vakıfbank’tan kredi alacak müşteriler başvuruları sadece banka şubelerine yapmaktadırlar. 0.93 faiz oranlı konut kredisi sadece 500.000 TL’ye kadar ve 180 ay vadeye kadar yapılmaktadır.

Halkbank 0.93 Konut Kredisi Kampanyası

Halkbank üzerinden de konut kredisi başvurusu yapacaksanız diğer bankalara nazaran uygun faizlerle kredi alabilirsiniz. Halkbank şubelerinden 500.000 TL’ye kadar olan konut kredisinde 0.93 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kredide 180 ay vadeye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Halkbank üzerinden verilen bu kredilerde alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi kullanabilirsiniz.

cumhurbaskani-duyurdu-093-faizli-kredi-kampanyasina-katilacak-bankalar-belli-oldu-direk-emir-ver1

ING 0.93 Konut Kredisi Kampanyası

Özel bankalardan olan ve sürekli kredi kampanyası yapan bankalardan birisi ING, konut kredilerinde de 0.93 faiz oranı ile kampanya yapmaktadır. Başvurular banka şubelerinden evraklarınız ile yapılmalıdır. Banka kredi notu 1300 ve üzerinde olan kişilerin başvurularında bu faiz oranını verecektir. Kredi aldığınızda evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. ING Bank üzerinden konut kredisi başvurusu 120 ay vadeye kadar 3 ay ertelemeli olarak verilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@