Cumhurbaşkanı Duyurdu, Emekli Olan Kişilerin Borcu Kalmayacak, Ziraat Bankası Başlattı Devamı Gelecek

Cumhurbaşkanı Duyurdu, Emekli Olan Kişilerin Borcu Kalmayacak, Ziraat Bankası Başlattı Devamı Gelecek. Son dakika haberi ile emekli olan vatandaşlara borç kapatma kredisi verilecek.

Ekonomi 26.11.2021 - 10:37 26.11.2021 - 10:37 Vural Pars

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Açıklama ile birlikte ekonomik sıkıntı yaşayan emeklilerin banka borçları ve varsa senet borçlarını kapatacak ları düşük faizli borç kapatma kredisi kamu bankaları tarafından başlıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuru ile birlikte emekli olan ve banka borcu bulunan kişiler ödemede sıkıntı yaşıyorlarsa 100.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli olacak şekilde devlet destekli Ziraat Bankası ve diğer kamu bankaları üzerinden kredi onayı alabilecekler. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden yapılan kampanya duyurusu ile birlikte ihtiyaç sahibi olan tüm emekliler borç kapatma kredisi alabildikleri gibi ayrıca ihtiyaç kredisi de kullanabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve sadece emekli olan kişilere verilecek olan borç kapatma kredisinde 100.000 TL'ye kadar emekli kredisi kullanacak olan kişiler belirtilen şartlara uygun olursa hemen onay alabilecek. 

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank Kendi resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu duyuru sonrasında kredi başvuru şartları hakkında detaylı bilgileri vatandaşlara sundu. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank ihtiyaç kredisi kullanacak olan kişilere ve borç kapatma kredisi kullanacak olan kişilere emekli olması durumunda emekli maaşını kendi Bankasından alma şartı ile onay verecek. Belirtilen şartlara uygun olan kişiler banka şubelerine gitmeden de resmi internet siteleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. 

cumhurbaskani-duyurdu-bankalar-emekliye-7000-tl-odeyecek1

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank emekli olan kişileri yapmış olduğu bu kampanyayı devlet destekli olarak vereceği için düşük faiz oranları ile kullandıracak. Sadece bankalardaki olan güncel ihtiyaç kredisi kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçları için kullanılacak olan bu Kredi de ilk kredi taksit ödemesinde 90 gün erteleme yapma imkanı sunuluyor. 

Size en yakın Ziraat Bankası VakıfBank ve Halk bank şubelerine giderek kampanya detayları hakkında bilgi alabilir eğer emekli maaşımız bu bankalarda değilse maaş taşıma işlemleri sonrasında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Emekli maaşınızı kamu bankalarına taşırsanız emekli kredisi adı altında ihtiyaç kredisi alabileceğiniz gibi ayrıca 750 TL'ye varan Emekli promosyonu da alabileceksiniz. Kampanya detaylarını bankaların resmi İnternet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@