Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Verdi. Emekli olan ve asgari ücretle çalışan kişilere ne kadar zam yapılacağı hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen akşam çıktığı TRT ekranlarında ve daha sonrasında Ak Parti Kongresinde yaptığı konuşmada, Asgari ücretli çalışanların bu zamana kadar almadığı yükseklikte bir maaş alacağını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, tam rakamlar söylemezken, asgari ücret zammının Aralık ayı enflasyon oranı sonrasında görüşmeler ile birlikte belli olacağını söyledi. Ne kadar zam alacağını soran gazetecilere kendisinin bu konu hakkında yorum yapmasının doğru olmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretli ve emekli olan kişilerin sevineceği bir zam olacağının altını çizdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdiği bu duyuru sonrasında, gözler maaşların ne kadar olacağı yönünde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her ne kadar altını çizerek, zamların yüksek olacağını söyleyese de emekli vatandaşlar ve asgari ücretli vatandaşlar tedirgin bir şekilde ne kadar zam olacağını merak ediyor.

cumhurbaskani-duyurdu-emekliye-2000-tl-ve-uzerinde-zam-yapilacak-asgari-ucret-5500-tl-olacak

İnternet ve sosyal medya hesaplarında 5500 TL'ye kadar zam isteyen asgari ücretliler için açıklamalarda yapıldı. Yapılan ilk toplantıda en çok oyu alan tutar 3750 TL oldu. İş sahiplerine sorulan ve anket yapılan asgari ücret ne kadar olsun 5500 TL için oy veren çok az işveren vardı. Bu sebeple asgari ücretin 5500 TL olup olmayacağı merak konusu oluyor. 

Emekliler içinde Ocak zammı belli olmaya başladı. Emekliler maaş zamlarını son 6 aylık enflasyona göre alıyor. Buna göre Aralık ayı enflasyon oranları belli olduktan sonra emekli zamları da netlik kazanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekliler içinde müjdeyi vermişti.

Emekli vatandaşların beklediği bir diğer haber ise 1100 TL yılbaşı ikramiyesi alınıp alınmayacağı. Emekli olan kişiler için Ramazan ve Kurban bayramında verilen 1100 TL, yılbaşı ikramiyesi olarak da sunulacak mı merak konusu oldu. Bu konu hakkında muhalefet bir öneri verecek ve bu öneri büyük ihtimalle kabul edilecek. Eğer kabul edilirse her hangi bir başvuru yapmadan, emekli maaşı hesabınız üzerinden destek alabileceksiniz.