Kamu Bankalarından 0.98 faiz oranları ile konut kredisi yapılandırma kampanyası başladı. Sizde daha önce kullandığını konut kredilerinde yüksek faizlerle işlem yaptıysanız yeni güncellenen faizlerden faydalanarak kullandığınız konut kredilerinde indirime gidebilirsiniz. Konut kredisi ile ilgili tüm yapılandırma başvuruları haberi yazımızda okuyabilirsiniz.

Ülkemizdeki kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredileri faizlerinde büyük indirimlere gitmiş ve diğer özel bankaların da öncüleri olmuşlardır. Sizde eğer konut kredisi kullandığınız zaman yüksek faizle bu kredileri kullandıysanız bazı şartlara uygun olmanız durumunda hemen bu bankalardan yeni faiz oranları %0.98 faiz oranı ile yapılandırma yapabilirsiniz. Bu kampanyadan yararlanarak dilerseniz taksitlerinizi düşürebilir ve dilerseniz 120 ay vadeye kadar yapılandırma yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bu yapılandırmalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Konut Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kullanmış olduğunuz konut kredisi faiz oranları diğer bankalara nazaran daha yüksek oranlardaysa kamu bankalarının yaptıkları bu kampanyalardan hemen yararlanabilirsiniz. Yalnız bu kampanyadan yararlanmak için bankaların şartları vardır. Öncelikle konut kredisi yapılandırması yapmanız için daha önceki konut kredinizi bu bankalardan birinden almış olmanız gerekiyor. Eğer konut krediniz Ziraat Bankası’ndan alındıysa bu bankaya, Vakıfbank’tan alındıysa bu bankaya yapılandırma talebi yapabiliyorsunuz. Bu 3 banka dışında olan kişiler konut kredileri yapılandırması yapamıyorlar. 500.000 TL’ye kadar olan konut kredilerinde 120 ay vadeye kadar tekrardan yapılandırma yapmak için banka şubelerine giderek kredi yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Genel olarak başvuruların adresi Ziraat Bankası olmaktadır. Bu banka kamu bankası olmasından dolayı sürekli olarak ilk tercih sebebidir. Ziraat Bankası 0.98 faiz oranları ile konut kredisi yapılandırması yapacağını duyurmuştu. Bu kampanyada müşterilerin yanıldıkları durum diğer banka konut kredilerini Ziraat Bank’a taşımak olmuştur. Banka sadece kendi kullandırdığı konut kredilerinde yapılandırma yapmaktadır.

Eğer sizde Ziraat Bankası üzerinden daha önce yüksek faizle konut kredisi kullandıysanız yeni kampanyadan yararlanmak için kredi aldığınız banka şubesine gitmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak bu yapılandırma talebinde bulunamazsınız. Ziraat Bankası şubesi sizin kredi yapılandırmasını değerlendirecek ve uygun olduğunda hemen yapılandırma teklifi verecektir. Sizde bu teklifi kabul ederseniz daha önce kullandığınız konut kredisi 0.98 faiz oranına düşerek size yeni bir ödeme tablosu oluşturulacaktır.

Ziraat Bankası gibi Halkbank ve Vakıfbank üzerinden de kullandığınız konut kredilerini aynı şekilde yapılandırma yapabilirsiniz. Bunun için kredi kullandığınız banka şubesi ile irtibata geçmelisiniz.

cumhurbaskani-duyurdu-kamu-bankalari-yapilandirma-yapiyor-098-faiz-oranlariyla-baslayacak-basvur

Diğer Bankaların Konut Kredisi Yapılandırma Kampanyaları

Ülkemizdeki kamu bankalarından başka diğer bankalarda konut kredisi yapılandırması kampanyaları yapmaktadır. Ama kamu bankaları kadar bu yapılandırmalarda uygun faiz oranları verilmemektedir. ING, TEB, Denizbank, İş Bankası, Akbank ve Yapı Kredi Bankası son günlerde kendi bankalarından konut kredisi alan kişilere yapılandırma teklifleri götürmektedir. Kredi kullandığınız banka şubesini arayarak bu tekliflerin geçerliliğini sorabilirsiniz.