Cumhurbaşkanı duyurdu! Talimat Verildi 1100 TL Ödemeye Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat ile birlikte pandemi döneminde ödenen 1100 TL ödemelerin devam edileceği açıklandı.

Ekonomi 08.06.2021 - 21:37 08.06.2021 - 21:37 Berkay Keskin

Pandemi destek yardım parası olarak verilen 1100 TL ödemelere başvuru yaptıktan sonra PTT hesabınıza veya başvuru yaparken vermiş olduğunuz iban numarasına yatırılacaktır. Üçüncü faz ödemelerini alamayan kişiler, 1100 TL için başvurularını yapabilirler. Ramazan Bayramı öncesinde verilen 1100 TL pandemi destek yardım parası alamayanlar için tekrardan verilecektir. Sizlere verilen bu destek hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar...

Son Dakika açıklaması ile birlikte, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1.100 TL ödemelerin devam edileceğini duyurdu. Bu konu ile ilgili 4.faz ödemeleri yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu. Ramazan bayramı öncesinde verilen ve 1.100 TL yardım parası alamayan durumu olmayan kişiler, yardım alabilecekler. Kurban Bayramı öncesinde de 4.faz olarak yardım desteği verileceği konuşuluyor. 1.100 TL yardım desteği alabilmeniz için bazı şartlar vardır. Dilerseniz şimdi sizlere bu şartlar hakkında bilgiler verelim...

1.100 TL Ödemeleri PTT Hesaplarına Yapılacak

Tam kapanma süresinde yapılan ödemeler kişilerin IBAN numarasına veya Ev adreslerine gönderiliyordu. Şimdi verilecek olan ve 3.faz yardım almayan kişiler, yardım parası olarak PTT hesaplarına yatan parayı çekebilecekler. Bu paranın yatıp yatmadığını PTT üzerinden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca e-devlet sistemi üzerinden PTT Kurum Ödemesi sorgulaması yaparak da PTT adınıza para yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. 1.100 TL ödeme almak isteyenler daha önce hiç başvuru yapmadıysa, TC kimlik numarasına göre e-devlet sitesi üzerinden başvuru yapabilecektir. 

1.100 TL Ödeme Nasıl Alınıyor?

Devlet destekli pandemi yardım parası olarak verilen 1.100 TL yardım parası için muhtaç durumda olmanız ve pandemi de işinizin etkilenmiş olması gerekmektedir. Özellikle sosyal yardımlaşma da kaydı olan kişiler, bu yardımlardan alabileceklerdir. Pandemi yardım parası başvurusu yapacak kişiler, bu şartlara uygunsa PTT'ye gitmeden önce başvuru yaparak yardımın onaylanması gerekiyor. Eğer başvurunuz kabul olursa, PTT hesabınıza bu para yatacaktır. Ayrıca Kurban Bayramı öncesinde verilmesi düşünülen 4.faz 1.100 TL yardımlar içinde destekler devam edecek ve 3.faz yardım alan kişiler, bayram öncesi o yardımlardan da alacaklardır. Detaylı bilgileri e-devlet üzerinden öğrenebilir, sorgulamanızı da yine bu site üzerinden oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@