Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 müjde birden verdi. Son dakika haberine göre özellikle bankalar ile arası kötü olan kişiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla artık kamu bankalarından nakit kredi kullanabilecekler. Başvuru yapacak olan kişiler emekli olması durumunda öncelik olacak. Asgari ücretle çalışan ve banka borçları ile başı belada olan kişilerde, yüksek limitli devlet destekli olarak kredi kullanabilecekler. Bu kredileri Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank verecek. İlk taksit ödemesini de 3 ay ertelemeli yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ve 100.000 TL'ye kadar ödenecek olan kredilerde banka şartlarına uygun olup olmamanız önemli olmayacak. Düzenli geliri olan kişiler, başvuru yaparak bu kredilerden yararlanacaklar. Kredi başvurusu sonrasında değerlendirmeyi başvuru yaptığınız bankanın genel müdürlüğü yapacak. Bu şekilde sizlerde bankanın genel müdürlüğünden gelecek cevabı bekleyeceksiniz. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank devlet destekli olarak vereceği ödemelerde başvuruları banka şubelerinden ve bankaların resmi internet sitelerinden alacak. Özellikle emekli olan kişiler, emekli maaşlarını Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerinden birisine taşıyarak, taşıdığı şube üzerinden kredi başvurusu yapabileceklerdir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank internet siteleri üzerinden açılacak başvuru formu sayfasından da başvuru alınacaktır. İnternet üzerinden yapacağınız başvurularda, banka sadece borçlarınızı kapatmak içind değerlendirme yapacak ve bu değerlendirmeye göre sizlere kredi onayı verecektir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank düşük faizli ve en fazla 36 ay vadeye kadar vermiş olduğu bu krediler için ayrıca sadece bireysel müşterilere kredi vereceğini açıkladı.

cumhurbaskani-erdogan-2-mujde-birden-verdi-emekliye-ve-calisan-kesime-mujdeli-haber-geldi-odeme-1

2. Müjde Sadece Emekliye 

Emekli olan kişilere de müjde geldi. Bankalardan emekli maaşı alan kişiler emekli promosyonu haricinde artık nakit avans limitlerini de devlet destekli alacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yaptığı duyuru sonrasında emekli olan kişilere verilecek olan nakit avans limitlerini 10.000 TL olarak duyurdu. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank mobil uygulaması üzerinden emekli maaşı aldığınız hesap üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak istiyorsanız, mobil şifreniz ile birlikte, giriş yaparak hemen internet üzerinden başvuru yapabilir, 5 dakika içinde sonucunu öğrenebilirsiniz...