Emekli olan kişilerin uzun süredir beklemiş olduğu yeni bir haber son dakika olarak yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu duyuru ile birlikte emekli olan vatandaşlar kamu bankaları üzerinden artık şartsız bir şekilde borç transfer kredisi kullanabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu son dakika duyurusu ile birlikte Ziraat Bankası başta olmak üzere Vakıfbank ve Halkbank üzerinden de ihtiyaç kredisi kampanyası başladı. Sadece emekli olan vatandaşların kullanabilecekleri bu kredileri alabilmeleri için banka müşterisi olması şartı ile hemen onay verilecek ve diğer bankadaki tüm borçları devlet destekli olarak kredi olarak kullandırılabilecek. 

Borç kapatma Kredisi olarak kullanabileceğiniz bu ihtiyaç kredilerinde belirtilen şartlara göre hızlı bir şekilde onay alabilecek ve bankalardaki olan güncel borçlarınız için kredi kullanabileceksiniz. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler belirtilen banka şartlarına uygun olması durumunda 100.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisini Ziraat Bankası üzerinden alabilecek.

cumhurbaskani-duyurdu-bankalar-emekliye-7000-tl-odeyecek1-5

Devlet destekli yapılacak olan bu Kredi kampanyasına başvuru yapmak isteyen kişiler Ziraat Bankası haricinde Vakıfbank ve Halkbank üzerinden de kredi kullanarak emekli olması durumunda yüksek limitli hem borç kapatma hem de ihtiyaç kredisi kullanabilecek.

Emekli maaşınızı kamu bankalarından almıyorsanız maaş taşıma işlemleri sonrasında ihtiyaç kredisi kullanabilir ve kullanmış olduğunuz bu ihtiyaç kredisini borç kapatma kredisi ile birleştirerek yüksek limitli olarak alabilirsiniz. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası VakıfBank ve ya Halkbank şubesine taşımanız durumunda emekli maaşınızı üzerinden 750 TL'ye kadar varan Emekli promosyonu da verilmektedir.