2022 asgari ücret için nefesler tutuldu. Bugün yapılan son toplantı sona erdi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücreti açıklayacağı saat belli oldu. Peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak? 16 Aralık asgari ücret saat kaçta açıklanacak? işte detaylar…

2022 asgari ücret bugün belli oluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde 1 Aralık tarihinde başlayan asgari ücret tespit Komisyonu görüşmeleri bugün yapılan son toplantı ile tamamlandı. Daha önce 7 ve 9 Aralık'ta yapılan iki toplantıda taraflar anlaşma sağlanamamıştı. Ancak bugün bakanların yaptığı açıklamalara göre anlaşma sağlandı ve asgari ücret açıklanacak. Gelen son dakika bilgisine göre asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücreti saat kaçta açıklayacak? 16 Aralık asgari ücret saat kaçta açıklanacak?

16 ARALIK ASGARİ ÜCRET ZAMMI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Asgari ücret son dakika gelişmesine göre 16 Aralık Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 yılı asgari ücreti açıklayacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 15.00'te açıklama yapacağı öğrenildi. Milyonlarca çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan bu açıklamaya kilitlenmiş durumda.

cumhurbaskani-erdogan-asgari-ucreti-aciklayacak-saat-verildi-herkes-oraya-kilitlendi-2

KULİSLERDE 4000 TL OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

2022 yılı asgari ücret için nefesler tutulurken kulislerde ise asgari ücret zammı konusunda yeni iddialar var. Dün gündeme gelen iddialara göre Asgari Ücret konusunda taraflar 3.900 TL de anlaştı. Ancak görüşmelerin yeni asgari ücretin 4000 TL olması için devam ettiği konuşuluyordu. TGRT Ankara haber müdürü Ahmet Sözcan ise yeni bir iddiayı gündeme getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rakamı 4150 ve 4.200 bandına çekeceğini öne sürdü.