Cumhurbaşkanlığı yeni duyurduğu kredi koşullarına uygun olanların başvurabileceği kampanya ile onay alan kişilere anında kredi veriyor. Kredi vadesi en fazla 36 ay olacak ve üç ay ertelemeli olarak geri ödenecek.

Kredi faiz oranlarındaki yüksek düzey nedeniyle günlük nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler oldukça zorlanmaktaydı. Bu duruma Cumhurbaşkanlığı el attı ve buna göre yapılan açıklama ile bankalar 0.49 faizle ihtiyaç kredisi destek kampanyası başlattı.

Devlet desteği olan ihtiyaç kredisi için faiz % 0.49 olup, bu orandaki kredilerin hangi bankalardan verileceği henüz net değil. Kredi koşullarını sağlayan kişilerin başvurabileceği bu kredi kampanyası ile onay alan krediler de anında hesaba aktarılacak. Kredi vadesi de en fazla 36 ay olarak uygulanacak ve ilgili kredi 3 ay ertelemeli olacak. Kredinin verileceği bankalar arasında ise Ziraat ve Vakıfbank’ın olacağı düşünülüyor.

0.49 Faizli Kredi Koşulları Neler?

Faizli destek kredisi olarak da duyurulan bu kredi kampanyası miktarı 20.000 TL’ye kadardır. Bu tutardan faydalanabilmek için başvuru yapacak kişiler 3 ay ile 6 ay süresince sigortalı olmalı, emekliler ise emekli maaşını ilgili bankadan almalıdır. Esnaflar ise en az iki senelik vergi levhasına sahip olmalıdır. Emekli maaşı da kredi alınacak bankadan alınmalıdır.

Bunun yanında kredi başvurusunda bulunacak kişilerin kredi sicil notunun da uygun seviyede olması gerekir. Kredi notunu öğrenmek isteyenler ise internetten üzerinden öğrenebilir. Kredi notu kredi kullanmak isteyenler için önemli bir kriterdir.

cumhurbaskani-erdogan-bankalarin-049-faizli-kredisini-duyurdu-son-dakika1

Devlet Destekli Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet desteği ile verilen %0.49 faizli krediler için müşterilere bir çok yöntem sunulmaktadır. Buna göre isteyenler internet üzerinden başvuruda bulunabilirler. Bunun için kredi başvurusu yapılacak bankanın resmi internet sitesinden ilgili başvuru formu doldurulmalıdır.

Kişilerin ödeme geçmişi ve kredi notunda uygunluk olanlara kısa bir süre içerisinde olumlu olarak geri dönüş yapılabilir. İnternet sitesine alternatif olarak banka şubesine doğrudan gidilerek, telefon bankacılığı kullanılarak, ilgili bankanın mobil uygulamasına giriş yapılarak farklı yöntemlerle de devlet destekli kredi başvuru adımları takip edilebilir. Bütün bu yöntemlerde başvuru sahibi bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmelidir. Aksi halde kredi başvurusu onaylanmaz.