Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, coronavirüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye'de salgının giderek daha fazla arttığı bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarının vatandaşlarca uygulanmasının önemine vurgu yapan Erdoğan, 'eğer ki ma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, coronavirüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye'de salgının giderek daha fazla arttığı bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarının vatandaşlarca uygulanmasının önemine vurgu yapan Erdoğan, 'eğer ki maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulursa gelecek haftalar içerisinde salgınla ilgili yeni tedbirlere gerek olmayacağını' açıkladı.

Ancak vatandaşların bu kurallara riayet etmez ve tam tersi hareket ederlerse sokağa çıkma yasakları gibi alınan ilave tedbirlerin kapsamının 'mecburen' genişletilmek zorunda kalabileceğine dikkat çeken Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala hakkında yaptığı açıklamalar hakkında ise 'herkesin şahsi görüşü olabilir, bunlar Cumhurbaşkanı veya partimizi bağlamaz' açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti üyesi sayısının 11 milyon 200 binle rekor kırdığını da açıkladı.