Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! 3 Senelik Geri Ödemesiz Kredi Desteği Başlayacak

Ülkemiz genelinde yaşanmakta olan ekonomik problemlerin sonrasında mühim bir gelişme bildirildi. Pandemi durumları sonrasında ilk adım böylece atılmış oldu. Kobilere de Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan

Ekonomi 25.11.2021 - 23:03 25.11.2021 - 23:03 Vural Pars

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! 3 Senelik Geri Ödemesiz Kredi Desteği Başlayacak. Ülkemiz genelinde yaşanmakta olan ekonomik problemlerin sonrasında mühim bir gelişme bildirildi. Pandemi durumları sonrasında ilk adım böylece atılmış oldu. Kobilere de Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan harika bir haber geldi. 6 aydan 36 aya dek geri ödemesiz kredi desteği verilmeye başlanacak.

Geri Ödemesiz Kredi Desteğinin Ayrıntıları…

Pandemi olanaklarının sunduğu bu zorlu evrede, vatandaşlara iyi haberler gelmeye devam ediyor. Bu manada KOBİ’ler için Hazine ve Maliye Bakanlığı ilgi çekici bir duyuru yaptı. 3, 6 ve 36 aya değin geri ödemesiz bir biçimde kredi verilmeye başlanacak. KOBİ’leri ayakta tutmak ve onlara destek vermek gayesiyle makul seviyede faiz oranları ve erteleme olanaklarıyla kredi verilmeye başlanmış olacak. KOSGEB aracılığıyla KOBİ’lere müthiş avantajlar veriliyor. Faizsiz biçimde verilen krediler, ithalat ve ihracat konusundaki destekler verilmeye başlandı. Bunun yanı sıra ufak çapa sahip olan işletmelere de pandemi zamanında destek verilmeye devam ediliyor.

cumhurbaskani-erdogan-duyurdu-3-senelik-geri-odemesiz-kredi-destegi-baslayacak1

36 Ay Geri Ödemesiz Kredi Detayları

KOBİ’ler en çok 150 bin TL ve 12 aya dek uzayan vadelerle kredi kullanımı gerçekleştirebiliyordu. Alınan son kararlarla beraber verilen kredi ödemesi 3, 6, ve 36 aydan sonra ödenmeye başlanacak. Bu doğrultuda KOBİ’ler şayet ek işçi alacak olursa kredi düzeyi 1 milyona değin çıkacak. Şu zor zamanlarda şirketini büyütmek isteyen herkes bu kredileri araştırmaktadır.

İşçi Çoksa Kredi de Çok Olacak!

Verilen kredilerin her birinde işçi sayısının önemi büyük. Bu manada işçi sayısına bakılıyor. En çok da işten çıkarmaların artmakta olduğu pandemi sürecinde daha fazla işçi alımı yapan KOBİ’lere fazla kredi sunulması işlemi birçok kişi tarafından destekleniyor. İşçi sayısı dahilinde kredi seviyesi 150 bin TL olarak artışa geçmiştir. KOBİ’ler her yeni bir işçiyi işe aldıklarında bunun karşılığını kredi olarak alıyor. Bunun sonucunda adaletli bir sistem gerçekleştiriliyor. Ayrıca istihdam seviyesi de artışa geçiyor. Pandemi sürecinde işçi alımı ile ilgili bu destek devam edecek gibi görünüyor. Yapılan tüm bu kredi kampanyaları ise KOBİ’leri desteklemek içindir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@