Emekli maaşıyla ilgili zam yüzdesi merak edilirken şimdi de ikramiye miktarı ortaya çıktı. 5000 TL ikramiyenin yanı sıra emekliye en düşük kaç TL ödeme yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı ve detaylara yer verdi. İşte yıl sonu emeklinin alacağı maaş...

Emekli maaşları ve ek ödemelerle ilgili önemli bir duyuru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. AK Parti'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi sonrasında, emeklilere yönelik finansal desteklerin ne olacağı büyük bir merak konusu halini almıştı. Erdoğan, bu beklentilere yanıt vererek milyonlarca emekliye müjdeli haberi verdi.

Emekliye Müjdeyi Bizzat Erdoğan Verdi!

Cumhurbaşkanı, son kabine toplantısının hemen ardından emeklilere tek seferlik 5.000 TL ek ödeme yapılacağını açıkladı. Bu ödemelerin toplamda 61 milyar lira civarında bir bütçe oluşturduğu belirtildi. Kasım ayının başlarında emeklilerin banka hesaplarına aktarılacak bu tutar, ekonomik bir katkı sağlaması bekleniyor. Ancak, bu ek ödemeden çalışan emeklilerin yararlanamayacağı, fakat yıl sonunda emeklilere yönelik yeni değerlendirmelerin yapılacağı da belirtildi.

Başkan Erdoğan bugün talimatı verdi! Anne babaya 4 bin 550 TL hemen ödeme

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Emekli Maaşlarına Yüzde Kaç Zam Yapılacak?

Bu arada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere ne gibi zamların yapılacağına dair bazı detayları paylaştı. Temmuzda memur emeklilere yapılan %6'lık toplu sözleşme zammının yanı sıra, Eylül sonu itibariyle enflasyonun yüzde 18'e ulaştığı bilgisini verdi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri için ise durum farklılık gösteriyor; bu kesim için enflasyon oranına bağlı olarak zam yapılacak. Eylül ayında bu oranın %25,11 olduğu, fakat yıl sonuna doğru bu oranın netleşeceği belirtildi. 2024 yılının başında enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte zam oranları da kesinlik kazanacak. Ayrıca, hükümetin bu oranların üstüne ekstra bir refah payı eklemesi de gündemde. Bu, emeklilere verilecek zammın daha da yüksek olabileceği anlamına geliyor.