Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete yeni zam konusunda önemli açıklamalar yaptı. 2022 yılı Temmuz ayında asgari ücerete yeni zam yapılacak.

Geride bıraktığımız günlerde güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bu anlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son gelen enflasyon rakamları bağlamında Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılabileceğini ortaya koydu. Bilindiği gibi asgari ücret en son yapılan zamla beraber 4253 TL olmuştu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan enflasyon oranları sonrasında eriyen asgari ücrete Temmuz ayında da zam yapılması talimatını verdi. Bilindiği gibi asgari ücerete sene de bir zam yapılıyordu. Bu gelen haber sonrasında vatandaşlar bayram yaptı. 

Bu gelen haberler ardından ise asgari üceret zam kararı yeinden verilirse 2022 Temuuz ayında 2. kez asgari ücerete zam yapılacak. Zam yapılması sonrasında vatandaşlar daha rahat bir nefes alacak. Çünkü Ocak ayında yapılan asgari ücret zamları günümüzde erimiş durumda. Zaman içersinde oluşacak yeni haberlerin başlangıçları da daha şimdiden gündemde yer alıyor.

Temmuz 2022'de asgari ücrete yeni zam müjdesi

2023 Güncel Tüp Fiyatları: İpragaz, Mogaz, Aygaz, Milangaz 2023 Güncel Tüp Fiyatları: İpragaz, Mogaz, Aygaz, Milangaz

Asgari ücret zammı Ocak ayında yapılmıştı ve herkesi tatmin etmişti. Fakat aradan zgeçen 2 ay sonrasında asgari ücret zamları erimiş durumda. Bu anlamda açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.  

 2022 senesinin Temmuz ayı başında ve öncesinde yapılan toplantılar sonucunda emekli maaşlarına yapılan zamlarla beraber enflasyon düzeyine göre asgari ücretli olarak çalışan vatandaşlara da zam uygulanacağı dillendirilmeye başlanmış durumda. Asgari ücretle hayatlarını idame ettiren vatandaşlar ise aldıkları haber ardından zil takıp oynadı. İlerleyen günlerde bu özel konuya dair neler olacağı merak ediliyor. Herkesin bildiği gibi asgari ücret enflasyon oranları bağlamında belli oluyor. Ülkemizde ise enflasyon rakamları oldukça yüksek durumdadır. Eğer Temmuz 2022'de asgari ücrete yeni zam yapılırsa asgari ücretin 5.750 TL civarına çıkacağı uzmanlar tarafından hesaplanıyor.